how-bi-can-be-useful-for-your-sales-and-marketing
چگونه هوش تجاری می‌تواند برای فروش و بازاریابی شما مفید باشد
چهارشنبه, ۱ مرداد , ۱۳۹۹

تصمیم‌گیری داده محور همچنان بر استراتژی‌های فروش و بازاریابی تأثیر می‌گذارند. اکنون با تکامل هوش تجاری در زمینه فروش و بازاریابی ، متخصصان بازاریابی امکانات بهتری را برای ردیابی عملکرد خریدهای مشتری در اختیار دارند.

بازاریابان امروزی برای تعیین بهترین کانال برای تبلیغ آخرین کمپین محصولات خود یا اینکه در کجا باید بودجه و منابع خود را خرج کنند ، به داده ها تکیه می کنند.

هوش تجاری در بازاریابی

هوش تجاری چگونه در همه فعالیتهای بازاریابی نقش مهمی دارد؟ در اینجا به چند مورد اشاره می‌کنیم:

سوال مناسب را در حوزه بازاریابی مطرح کنید

با تولید حجم گسترده داده‌ها توسط مشاغل مختلف ، جستجوی داده‌ها و یافتن بینش‌های کارآمد می‌تواند یک مشکل بزرگ باشد. ابزارهای BI می توانند در ایجاد سؤالات مناسب کمک کرده و معیارهای BI و KPI هایی را که مربوط به هدف تجاری شما هستند تعریف کنند.

مشخصات جمعیتی مناسب را تعریف و هدف گیری کنید

موفقیت هر کمپین بازاریابی به توانایی ارسال پیام مناسب در زمان مناسب به مصرف کننده مناسب بستگی دارد. از جمله مزایای مهم هوش تجاری ، این است که می‌تواند اطلاعات در مورد مصرف‌کنندگان را از انواع سیستم عامل های آنلاین جمع آوری کرده و یک دیدگاه یکپارچه در مورد گروه سنی آنها ، الگوهای خرید و موارد دیگر ارائه دهد.

شرکت تحویل مواد غذایی  Deliveroo ، در ارائه اطلاعات کارآمد موفق بود تا داده‌های ارزشمند مشتری را برای هر کاربر تجاری در این شرکت فراهم کند و تصمیمات هوشمندانه تری با بینش های عمیق تر بگیرد.

گزارش های بازاریابی را ساده کنید

شرکت های تجاری که به داده های real time جمع آوری شده از منابع متنوع وابسته هستند ، برای بدست آوردن ارزش از داده ها ، نیازمند تحلیل‌های real time هستند. تیم‌های بازاریابی که زمان زیادی را صرف ساخت گزارش‌های تجاری غیراستاندارد می‌کنند، در موقعیت ضعیف‌تری نسبت به رقبای خود قرار دارند. از این رو می‌بایست متناسب با نیاز کسب و کار از ابزارها و سرویس‌های به روز استفاده کرد.

نتیجه گیری : امروزه برای بالا بردن روند فروش خود باید به داده های موجود در شرکت خود اعتماد کنیم تا بتوانیم با توجه به بینش بدست آمده توسط داده ها برای کمپین های فروش خود تصمیم گیری درست کنیم و در نهایت بتوانیم با بهبود روند فروش روبه رو شویم.

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
Cylindrical Gauge | Power BI Custom visual
این ویژوال توسط MAQ Software ارائه شده است و ویژوالی بسیار ساده به حساب می‌آید. اگر در مورد نحوه اضافه کردن ویژوال‌ها به Power BI  چیزی نمی‌دانید، پیشنهاد می‌کنیم به این صفحه مراجعه کنید. هدف از طراحی این ویژوال، نمایش یک Metric در مقایسه با نقطه‌ی هدف (Target) بوده است. همچنین  شما می‌توانید محور سمت [...]
طراحی اینفوگرافیک با power bi
اینفوگرافیک با power bi
اگر شما هم از طرفداران و کاربران power bi desktop باشید، حتما با قابلیت های بالای مصورسازی و  ویژوال‌های متنوع و کاربردی آن آشنایی دارید. مایکروسافت سعی کرده است تا با ارائه ویژوال‌های مختلف (که به صورت built-in در پاور بی آی وجود دارد.) تمامیِ نیاز کاربران را در طراحی داشبورد پوشش دهد. اما گاهی [...]
نظرات