داشبورد مدیریتی تولید

رصد بهره‌وری و راندمان تولید

فضای رقابتی، افزایش قیمت مواد اولیه و تغییرات قوانین ایجاب می‌کند تا تولیدکنندگان همواره به دنبال راهی برای کاهش این فشارها باشند. برای این منظور لازم است تا ضمن رصد و تحلیل وضعیت رقبا، راهکارهایی را جهت بهینه سازی منابع و افزایش سودآوری به کار گرفت. بنابراین شما به عنوان مدیر ارشد سازمان نیاز دارید تا با بهره گیری از داده‌های با ارزش سازمان خود در جریان پیشرفت عملیات قرار بگیرید. به این ترتیب می‌توانید علاوه بر شناسایی موانع و مشکلاتی مانند کیفیت، کمبود منابع، مشکلات خط تولید و …، با اتخاذ تصمیم‌های درست، در زمان مناسب، در صدد رفع آنها برآیید. داشبوردهای مدیریت تولید هوش تجاری نمودار امکان رصد شاخص‌های کلیدی عملکرد تولید را فراهم ساخته، به این ترتیب مدیران سازمان‌ها می‌توانند دیدی جامع و یکپارچه نسبت به وضعیت تولید سازمان خود داشته باشند.

صنعت تولید در حوزه تحلیل داده با چه چالش‌هایی مواجه است؟
 • حجم داده‌های سیستم‌های عملیاتی مانند تامین مواد خام، انبارداری، چرخه تولید، توزیع و … بسیار بالاست و این داده‌ها پراکنده هستند.
 • یکپارچه‌سازی و تحلیل این داده‌ها به‌ صورت دستی دشوار و عملا بی نتیجه است، ضمن آن که ممکن است همراه با خطای انسانی باشد.
 • گزارشات سیستم‌های عملیاتی تحلیلی نیستند و حتی گاهی در عمل سیستمی وجود ندارد. علاوه بر این در بسیاری از موارد گزارشات مدیران یا واحدهای مختلف با هم تناقض دارند.
 • زنجیره تامین دچار وقفه می‌شود و ردیابی علت این وقفه بسیار دشوار است.

استخراج ارزش از معدن داده‌های شما

هوش تجاری نمودار به شما کمک می‌کند که به قدرت داده‌های خود پی ببرید.

راهکار مدیریت تولید هوش تجاری نمودار

 • مدیریت بهره‌وری

  با بهره‌گیری از راهکار هوش تجاری تولید نمودار، مدیران می‌توانند زمان توقف را به ازای هر کارمند، ماشین یا بخش در اختیار داشته باشند و برای اعمال تغییرات از آنها بهره گیرند. این تحلیل‌ها هم چنین می توانند جهت اجتناب از گلوگاه‌های تولید و افزایش سطح بهره‌وری به کار گرفته شوند.
 • افزایش کارایی عملیاتی

  رصد عملکرد ماشین آلات در بخش های مختلف، مدیران را قادر می‌سازد تا خطاها را در طول چرخه‌ی تولید، کاهش داده یا اصلاح کنند. هم چنین پیش بینی جهت سفارش مواد اولیه و امکان پاسخگویی به موقع به تقاضاها نیز بهینه خواهد شد.
 • کنترل و مدیریت موجودی

  مدیریت موثر موجودی یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید توسط تولیدکنندگان مورد توجه قرار گیرد. با بهره‌گیری از راهکار هوش تجاری می‌توانید اطمینان حاصل کنید که مواد خام موجود در انبار می‌توانند نیازهای تولید را برآورده سازند و آن چه تولید می‌شود نیازهای مشتری را برآورده خواهد ساخت. هم چنین می توانید نرخ گردش محصول، هزینه‌های نگهداری موجودی و مشکلات را رصد نمایید.
 • تضمین کیفیت

  مدیران نیاز دارند بدانند که چه تعداد محصول مطابق با استاندارد تولید می‌گردد یا به ضایعات تبدیل می‌شود. کاهش ضایعات و شناسایی دلایل آن به طور مستقیم در افزایش سودآوری و کاهش هزینه‌ها موثر خواهد بود.
scroll up
نیاز به مشاوره دارید؟

شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.