نمودار

راهکار مدیریت فروش و اهداف
تسلط سریع به عملکرد فروش
درخواست دموی رایگان

حیات هر سازمان وابسته به موفقیت آن سازمان در حوزه‌ی فروش است. چرا که درآمد سازمان از این بخش تامین می‌گردد. بنابراین تجزیه و تحلیل داده‌های فروش به درک دقیق و صحیح از وضعیت فرایندها کمک شایانی خواهد کرد. از آنجایی که داده‌های فروش عموما توسط سیستم‌های گوناگون ذخیره و جمع آوری می‌گردند، یکپارچه سازی این داده‌ها برای سهولت در رصد و بررسی عملکردها، مدیران را با چالش‌های بسیاری مواجه می‌سازد. از این رو وجود سیستمی که علاوه بر شناسایی دقیق شاخص‌های کلیدی عملکرد فروش بتواند تحلیل‌های دقیق و صحیحی مبتنی بر داده در اختیار مدیران قرار دهد حائز اهمیت بسیاری است.

تصمیم گیری آگاهانه
شناسایی فرصت‌های از دست رفته
افزایش کارایی و بهره‌وری
رصد عملکردها

راهکار مدیریت فروش و اهداف نمودار

تصمیم گیری آگاهانه

راهکار تخصصی هوش تجاری نمودار در حوزه‌ی فروش، ضمن استخراج و یکپارچه سازی داده‌های موجود در سیستم‌های مختلف  با ارائه‌ی آنها در قالب داشبوردهای تحلیلی امکان درک صحیح و شفاف را برای تمامی افراد در هر سطحی از سازمان را فراهم می‌آورد. این راهکار گزارش صرف نیست، بلکه بینش صحیح و دقیقی از شرایط فعلی واحد فروش در اختیار کاربران قرار داده و امکان شناسایی گلوگاه‌ها و موانع را برای اخذ تصمیمات صحیح جهت رفع آنها مهیا می‌سازد.

شناسایی فرصت‌های فروش از دست رفته

تحلیل داده‌های فروش، به سازمان‌ها دیدی جامع نسبت به فرصت‌هایی که ممکن است تاکنون نادیده گرفته شده باشند، خواهد داد، به این ترتیب ضمن افزایش سهم بازار، مشتریان بیشتری را نیز کسب خواهند کرد. علاوه بر این، می‌توانند با بررسی عملکرد محصول خود در برابر محصول رقبا، نقاط ضعف محصول خود را شناسایی و در صدد پر کردن این شکاف برآیند. 

افزایش کارایی فروش

اگر برنامه‌ریزی فروش خود را بر مبنای حدس و گمان انجام می‌دهید، اطمینان داشته باشید که مسیر نادرستی را انتخاب کرده‌اید. استفاده از تجزیه و تحلیل فروش به بهینه‌سازی قیف فروش و بهبود فرآیند فروش کمک می‌کند که منجر به کارایی می‌شود. تجزیه و تحلیل فروش این کار را با خودکار سازی گردش کار و کمک به اعضای تیم برای همکاری و کاهش زمان صرف شده برای وظایف انجام می‌دهد. اثربخشی فروش یک تحلیل است که می‌تواند الگوهای تولید سرنخ را تشخیص دهد، مانند اینکه مصرف کنندگان با چه نوع محتوایی بیشتر تعامل دارند. این به تیم بازاریابی و فروش کمک می‌کند تا محتوای بیشتری از این قبیل تولید کند و سرنخ‌ها را سریع‌تر تولید کند.

کسب بینش بهتر نسبت به مشتریان

فروش همواره پویاترین زمینه‌ی کسب و کارها بوده‌است و کسب و کارها نیز برای ماندن در عرصه‌ی رقابت، ناگزیر از بهره‌گیری از داده‌ها هستند. تحلیل داده‌های فروش علاوه بر بهبود پاسخگویی به مشتریان، بینش عمیقی نسبت به مشتریان در اختیار صاحبان کسب و کارها نیز قرار خواهد داد. با بهره‌گیری از راهکار فروش هوش تجاری نمودار می‌توانید نیازهای مشتریان و روندهای آینده را به دقت پیش بینی کنید.  

افزایش وفاداری مشتریان

شما می‌توانید از نتایج حاصل از تحلیل‌های فروش در راستای جلب رضایت مشتری و ارائه‌ی خدمات بهتر بهره ببرید. با ارزیابی فروش بر مبنای داده‌ها امکان شناسایی خواسته‌هایی از مشتریان که هنوز تامین نگردیده‌اند، ایجاد خواهد شد و شما می‌توانید از آنها جهت بهینه‌سازی سفر مشتری و افزایش فروش استفاده کرده و چارچوبی برای وفاداری مشتریان ایجاد کنید. 

اسکرول به بالا