راهکار مارکتینگ نمودار؛

تصمیم گیری داده محور در حوزه بازاریابی

تجزیه و تحلیل مارکتینگ راهکاری مدیریتی است که عملکرد بازاریابی را اندازه گیری و تحلیل می‌کند تا نرخ بازگشت سرمایه (ROI) را بهینه سازی کرده و به حداکثر برساند. همچنین بازاریابان را قادر می‌سازد تا اقدامات بازاریابی خود را کنترل کرده و بهبود ببخشند. با تحلیل مارکتینگ هوش تجاری  به مشتریان خود نزدیک می‌شوید و نیازهای آینده آنها را پیش بینی می‌کنید. از تغییر ترندها اطلاع پیدا می‌کنید و تجربه مشتری را بهبود می‌دهید. هم چنین یک دید کلی نسبت به نقاط قوت و ضعف خود پیدا می‌کنید  تا در بازارهای رقابتی امروز در صدر بمانید.

راهکار تحلیلی نمودار در حوزه‌ی مارکتینگ

سنجش عملکرد کمپین‌های بازاریابی آنلاین و آفلاین با جزئیات دقیق برای برنامه ریزی‌های آینده واحد مارکتینگ بسیار مهم است. چالش‌های اصلی واحد بازاریابی، جمع آوری و سازماندهی داده‌ها از چندین منبع مختلف، مدیریت این داده‌ها، یکپارچه سازی آنها و تعیین اثربخش بودن یا نبودن اقدامات برای بهبود عملکرد بازاریابی است. با تحلیل مارکتینگ یک پلتفرم هوش تجاری می‌توانید تمام داده‌ها و نتایج جمع شده از منابع و راهکارهای بازاریابی مختلف را در یک داشبورد مدیریتی ببینید تا داده محور تصمیم بگیرید.

تحلیل مارکتینگ

چالش های داده ای واحد مارکتینگ

 1. استخراج داده‌های مناسب
 2. نرمال سازی داده‌ها
 3. تفسیر صحیح داده‌ها
 4. دسترسی به داده‌های real-time
 5. یکپارچه سازی داده‌های پراکنده
 6. داشتن دید جامع از فرآیندهای مارکتینگ

مزایای تحلیل مارکتینگ

 1. تحلیل متریک‌های بازاریابی سنتی و دیجیتال

دپارتمان بازاریابی همیشه این سوالات را در ذهن خود دارد. عملکرد کمپین‌های تبلیغاتی چگونه است؟ در مرحله بعد کجا باید هزینه کنم، چه جاهایی تبلیغ کنم و چه بخش‌هایی از کمپین را متوقف کنم؟ تمام معیارهای مهم بازاریابی آنلاین و آفلاین از جمله بودجه کل هزینه شده، هزینه به ازای هر کلیک (CPC)، هزینه به دست آوری مشتری، نرخ تبدیل، ROI و … را یکجا تحلیل کنید تا دیدی ۳۶۰ درجه از عملکرد واحد بازاریابی خود داشته باشید.

 

 1. تجزیه و تحلیل بازاریابی تحت وب

تجزیه و تحلیل وب دید کاملی از کانال‌های مختلف بازاریابی و نحوه تعامل مخاطبان با آن‌ها برای شما فراهم می‌کند. این تجزیه و تحلیل به شما کمک می‌کند تا عملکرد اقدامات خود را در طی زمان بررسی کنید.

 

 1. تجزیه و تحلیل عملکرد کمپین

تحلیل مارکتینگ یک پلتفرم هوش تجاری شما را قادر می‌سازد تا با داشتن KPI های تخصصی مارکتینگ، اقدامات خود را به صورت real-time ارزیابی کنید. به لطف تجزیه و تحلیل عمیق داده‌ها، می‌توانید اگر جای موردی در اقدامات بازاریابی شما خالی بود، آن را بلافاصله شناسایی و برای آن راهکاری در نظر بگیرید.

 

 1. بخش بندی مشتریان (Customer Segmentation)

دیدگاه دقیق ۳۶۰ درجه از مشتریان دقیقا همان چیزی است که هر سازمانی به دنبال آن است. درک خوب مشتری نیاز به تقسیم بندی صحیح مشتریان دارد، به همین دلیل داشتن تحلیل برای حفظ مزیت رقابتی و ارائه یک تجربه تجاری خوب از برند به مشتری ضروری است.

 

 1. دریافت سرنخ از مشتری (Lead Generation)

هرچه دید بهتری از مخاطبان هدف خود داشته باشید، نتایج بهینه تری خواهید داشت. اعمال تغییرات در وب سایت شما ممکن است منجر به کاهش بازدید سایت شود، اما باعث رشد مقدار کل lead‌ های با ارزش شود و این مهم است. تمام اقدامات مارکتینگ خود را متمرکز کرده تا lead های با کیفیت تری جذب کنید که پتانسیل بیشتری برای تبدیل شدن به مشتری دارند.

مزیت راهکار تحلیلی و هوش تجاری نمودار

استفاده از قدرتمندترین ابزارها و تکنولوژی ها در حوزه علم داده، هوش کسب و کار و تحلیل اطلاعات

بهره گیری از زبده ترین متخصصین در حوزه هوش کسب و کار و علم داده

شناسایی دقیق دغدغه‌های کسب و کارهای متفاوت

ارائه راهکار ( نه سیستم گزارش گیری!!!) متناسب با کسب و کارها

افزایش بهره وری و عملکرد سازمان ها

امکان استخراج اطلاعات از انواع سیستم‌های عملیاتی مانند همکاران، ورانگر، ویژن و ...

یکپارچه و پاکسازی اطلاعات پراکنده درون سازمان با هر سیستم OLTP

پیاده‌سازی سریع تر هوش کسب و کار در سازمان

دسترسی اطلاعات در هر زمان و هر مکان

تحلیل حوزه های مختلف نظیر فروش، لجستیک و انبار، مالی و تحلیل های خرید و تامین با در نظر گرفتن شاخص‌های کلیدی عملکرد

به اشتراک بگذارید: