نمودار

راهکار مدیریت بازاریابی
کشف پتانسیل‌های فروش مشتریان
درخواست دموی رایگان

نرم افزار تحلیل بازاریابی ابزاری مدیریتی است که با جمع آوری، یکپارچه سازی و تجزیه و تحلیل عملکرد بازاریابی به بهینه سازی و افزایش نرخ بازگشت سرمایه کمک کرده و مدیران را قادر می‌سازد تا عملکردهای واحد بازاریابی را رصد نمایند.

راهکار هوش تجاری نمودار با جمع آوری و پالایش داده‌ها و تحلیل متریک‌های بازاریابی سنتی و دیجیتال، تجزیه و تحلیل بازاریابی تحت وب و عملکرد کمپین‌ها، بخش بندی مشتریان و دریافت سرنخ از مشتری، و مصورسازی آنها در قالب داشبوردهای مدیریتی به تصمیم گیری صحیح و سریع مدیران بازاریابی کمک شایانی خواهد کرد.

تصمیم گیری آگاهانه
شناسایی فرصت‌های از دست رفته
افزایش کارایی و بهره‌وری
رصد عملکردها
چالش‌های مدیریت داده در حوزه‌ی بازاریابی
  • استخراج داده‌های مناسب
  • نرمال سازی داده‌ها
  • تفسیر صحیح داده‌ها
  • دسترسی لحظه ای به داده ها (real-time) 
  • یکپارچه سازی داده‌های پراکنده
  • داشتن دید جامع از فرآیندهای مارکتینگ

راهکار مدیریت بازاریابی نمودار

داشتن دیدی جامع نسبت به داده‌های بازاریابی

تیم‌های بازاریابی عموما در بخش‌های مختلفی فعالیت می‌کنند. جمع آوری تمامی این داده‌های پراکنده از نرم افزارها و دپارتمان‌های مختلف و یکپارچه سازی آنها در یک منبع واحد، مستلزم صرف زمان و هماهنگی‌های بسیار است. با استفاده از راهکار بازاریابی هوش تجاری نمودار، می‌توانید تمامی داده‌های پراکنده را جمع آوری و در منبعی واحد ذخیره نمایید. به این ترتیب می‌توانید دیدی جامع نسبت به تمام جوانب فعالیت‌های بازاریابی خود داشته باشید.

اتخاذ رویکردی قدرتمند جهت بهینه‌سازی کمپین‌ها

داده‌های خام به خودی خود، ارزشی ندارند و واحد بازاریابی تنها زمانی می‌تواند از ارزش داده‌ها بهره‌مند گردد که از آنها برای ارزیابی عملکرد فعلی، بهینه سازی کمپین‌های آینده و شناسایی فرصت‌ها و تهدیدها استفاده کند. هنگامی که درک صحیحی از شرایط داشته باشید قطعا رویکردهای قدرتمندتری در راستای بهینه سازی کمپین‌ها نیز اتخاذ خواهید کرد. 

شناخت بهتر برند

آگاهی از برند اهمیت بسیاری برای کسب و کارها دارد. اگر مشتریان نام برند شما را هرگز نشنیده باشند، چگونه انتظار دارید که از شما خرید کنند؟ یا نام شما را در موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی جستجو نمایند؟ آگاهی از برند همواره مسئله‌ای چالش برانگیز بوده‌است. باید بدانیم که کمپین‌های تبلیغاتی در مقیاس بزرگ همواره منجر به سودآوری نخواهند شد. تحلیل‌های بازاریابی به سازمان‌ها کمک می‌کند تا به تغییرات اخیر در استراتژی‌های بازاریابی خود اکتفا نکنند و با تکیه بر تحلیل داده‌ها استراتژی‌های بازاریابی خود را پایه ریزی کنند. برای مثال تحلیل داده‌هایی همچون نرخ تعامل در شبکه‌های اجتماعی، حجم جستجو در بازه‌های زمانی مختلف، رصد شبکه‌های اجتماعی ، ترافیک وب سایت و … مواردی هستند که در این مسیر بسیار کارساز خواهند بود.

بخش بندی بهتر مشتریان

به طور کلی ترجیحات، سابقه و اطلاعات دموگرافیک مشتریان با یکدیگر متفاوت است. بنابراین انتخاب یک استراتژی یکسان در مورد تمامی آنها صحیح نیست. تحلیل این داده‌ها و بخش بندی مشتریان براساس آنها، این امکان را فراهم می‌کند تا استراتژی‌های هدفمندی طراحی کنید که با ترجیح هر بخش سازگار باشد. به این ترتیب می‌توانید اطمینان حاصل کنید در استراتژی‌های بازاریابی خود در مسیری صحیح گام برداشته‌اید و به شیوه‌ای با مشتری ارتباط برقرار می‌کنید که مشتری نیز راضی می‌باشد.

کشف نقاط تماس مشتری با برند در هر مرحله از سفر مشتری

هر مشتری مسیر منحصر به خود را قبل از خرید محصول شما و پس از آن طی می کند. اما در این سفر می‌تواند نقاط تماس مختلفی را در کانال‌های مختلف با برند شما داشته‌باشد. تحلیل داده‌ها کمک می‌کند تا بتوانید تشخیص دهید که هر مشتری از چه مسیری با برند شما ارتباط برقرار کرده‌است، وب سایت، شبکه‌های اجتماعی یا موتورهای جستجو.

با در اختیار داشتن این بینش‌ها می توانید خدمات و اطلاعات مناسبی را در هر مرحله از سفر مشتریان در اختیارشان قرار دهید.

اسکرول به بالا