نمودار

راهکار مالی و خزانه‌داری
استخراج سریع تحلیل‌های پیچیده‌ی مالی
درخواست دموی رایگان

تحلیل مالی و خزانه داری، فرایند جمع آوری، مصورسازی و رصد فرایندها با هدف ارزیابی عملکرد مالی سازمان می‌باشد. تحلیل‌های مالی به منظور بهبود عملکرد سازمان و تصمیم گیری بهتر انجام می‌شوند. جمع آوری داده‌های مالی مختلف و تهیه‌ی گزارش‌های زمان‌بر، چالشی است که معمولا سازمان‌ها با آن دست به گریبان هستند. از طرفی شناسایی مغایرت‌های داده‌ای، مدیریت ریسک، تصمیم گیری به موقع، شفافیت داده‌های مالی و بودجه بندی و تعیین استراتژی‌ها با استفاده از داده‌های صحیح توسط فرد مناسب، عناصر حیاتی در تضمین ثبات مالی یک سازمان می‌باشند. 

کاهش ریسک‌ها
کسب مزیت رقابتی
افزایش سودآوری
تصمیم گیری سریع و آگاهانه
چالش‌های مدیریت داده در حوزه‌ی مدیریت مالی
  • امکان رصد عملیات و فرایندهای مالی به صورت لحظه‌ای 
  • بودجه بندی، برنامه­‌ریزی و تعیین استراتژی با استفاده از داده­‌های صحیح
  • یافتن فرصت­‌های مناسب برای سرمایه­‌گذاری و اخذ تصمیمات عملیاتی درست
  • داده­‌های جزیره­‌ای به دلیل وجود چند منبع اطلاعاتی (پایگاه‌های داده‌ی متفاوت، فایل­‌های اکسل و… )
  • مغایرت داده‌­ها
  • مدیریت ریسک

راهکار مدیریت مالی و خزانه‌داری نمودار

مدیریت هزینه‌ها و درآمد زایی

واحد مالی به کمک داشبوردهای مدیریتی و تحلیل داده‌های مالی می‌تواند تصویری شفاف و دقیق از سیاست‌های هزینه‌ای سازمان ارائه دهد. بینش حاصل از تحلیل‌های مالی به تیم‌ها کمک می‌کند تا بتوانند به راحتی در خصوص آن که “چه زمانی”، به “چه کسی” و با “چه قیمتی فروش” انجام شود، تصمیم گیری کنند.

تحلیل‌های مالی به سازمان‌ها کمک می‌کند تا خطرات احتمالی برای سرمایه‌گذاری را شناسایی نمایند. هم چنین بهره گیری از داشبوردهای مالی امکان مشاهده‌ی کانال‌های فروش پربازده را فراهم ساخته و به سازمان کمک می‌کند تا بر حوزه‌های سودآور و ارزش آفرین برای کسب و کار متمرکز شود. 

مدیریت ریسک

هنگامی که خطری سازمان را تهدید کند مدیران ناگزیر هستند تا واکنش مناسبی نشان دهند. راهکار مالی هوش تجاری نمودار به واحد مالی کمک می‌کند تا با رصد عملکرد مالی سازمان، دیدی جامع و ۳۶۰ درجه کسب کند. هوش تجاری تمامی شاخص‌های کلیدی عملکرد مالی را در قالب داشبوردهای مالی مصور نموده و تیم‌های مالی را در ارزیابی ریسک‌ها و شناسایی فرصت ‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری یاری می‌نماید.

برنامه ریزی صحیح

داشبوردها و تحلیل‌های مالی امکان بودجه بندی بهینه را تسهیل می‌کنند. بینش‌های حاصل از تحلیل این داده‌ها در خصوص جریان نقدینگی، تحلیل واریانس و روندها، به تیم‌های مالی کمک می‌کند تا بتوانند عملکردها را با آنچه برنامه ریزی شده است مقایسه کرده و دلایل مغایرت‌ها را مورد بررسی قرار داده و در صدد رفع آنها برآیند. 

بهینه سازی جریان نقدینگی

با بهره گیری از راهکار مالی هوش تجاری نمودار، می‌توانید جریان نقدینگی خود را رصد نمایید و در صورتی که مازاد یا کسری موجودی نقد وجود داشته باشد بتوانید اقدامات مناسب را به کار بندید. علاوه بر آن می توانید پیش بینی‌های دقیق داشته باشید و ورود داده‌ها به صورت دستی را کاهش دهید. راهکار هوش تجاری نمودار به شما کمک می‌کند تا جریان نقدی و ترازنامه‌ای سازمان را به بهترین شکل مدیریت کرده و تصویری شفاف و دقیق از جریان نقدینگی را با مدیران به اشتراک بگذارید.

با ما بیشتر آشنا شوید:

چرا نمودار ؟

ده دلیل برای انتخاب هوش تجاری نمودار

پلتفرم مدیریت داده رادار

پلتفرم مدیریت داده رادار ، مدیریت داشبوردهای Power BI ، به سرعت و به سادگی

پایگاه دانش

جدیدترین مقالات در حوزه های هوش تجاری ، علم داده و هوش مصنوعی
اسکرول به بالا