نمودار

راهکار خرده فروشی
بهینه‌سازی استراتژی‌ها با استفاده از تحلیل داده‌ها
درخواست دموی رایگان

تغییر سریع ترندهای بازار و تقاضای مشتریان، صنعت خرده فروشی را نسبتا بی ثبات ساخته‌است. از طرفی ذخیره داده‌ها در نرم‌افزارهای عملیاتی مختلف مانند حسابداری، CRM و … سبب پراکندگی اطلاعات می‌گردد که این امر تهیه‌ی گزارش‌های دقیق و کاربردی را در یک ساختار یکپارچه دچار چالش‌های بسیاری نموده‌است. بنابراین نیاز به وجود سیستمی که داده‌های پراکنده‌ی سازمان را از منابع مختلف استخراج و یکپارچه ساخته و در قالب گزارش‌های مدیریتی مصور سازد اجتناب ناپذیر می‌نماید. این سیستم با قابلیت جمع آوری و یکپارچه ی سازی داده‌های پراکنده و ارائه‌ی آنها در قالب داشبوردهای تعاملی در ابعاد مختلف، علاوه بر سهولت در تجزیه و تحلیل وضعیت کسب و کار، امکان تصمیم گیری مبتنی بر داده و انجام اقدامات صحیح در راستای بهبود استراتژی‌ها و رفع مشکلات و موانع احتمالی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

تحلیل رفتار مشتریان
بهبود عملکرد فروش
کاهش هزینه‌ها و افزایش سودآوری
افزایش کارایی زنجیره تامین
صنعت خرده فروشی در حوزه تحلیل داده با چه چالش‌هایی مواجه است؟
  1. نرخ گردش کالا بسیار بالاست و به طبع، داده‌های بسیار زیادی تولید می‌شود.
  2. تنوع محصولات، انتخاب محصول مناسب برای فروش در زمان مناسب را دشوار می‌کند.
  3. یافتن KPIهایی که تامین کنندگان و توزیع کنندگان مناسب را مشخص می‌کند دشوار است. 
  4. مدیریت عرضه و تقاضا بسته به تغییرات فصلی، با داده های نامنظم و پراکنده تقریبا نشدنی است. 
  5. پیش‌بینی و برآورده کردن انتظارات دائما در حال تغییر مشتری، بدون داشتن یک تحلیل جامع از مشتریان به سختی امکان پذیر است. 

راهکار مدیریت خرده فروشی نمودار

افزایش سود آوری

هدف نهایی خرده فروشی ارائه‌ی یک تجربه‌ی عالی برای مشتریان و بهینه سازی فرایندها، به منظور سودآوری است. یکی از موثرترین راه‌ها برای دستیابی به این مهم، شناسایی و بهره‌گیری صحیح از شاخص‌های کلیدی عملکرد خرده فروشی می‌باشد.

با کمک راهکار خرده فروشی هوش تجاری نمودار می‌توانید ضمن شناسایی KPIهای مربوط به کسب و کار خود و رصد آنها، دیدی جامع نسبت به وضعیت سازمان خود در اختیار داشته باشید و بتوانید بهترین و صحیح‌ترین تصمیم را در راستای بهبود کسب و کار اخذ کنید.

شاخص های کلیدی عملکرد خرده فروشی
شاخص های کلیدی عملکرد خرده فروشی

پیش بینی الگوی رفتاری مشتریان

یکی از مهم‌ترین مواردی که در خرده فروشی باید به آن توجه داشت، سلیقه‌ی در حال تغییر مصرف کنندگان است. برای باقی ماندن در بازار رقابتی امروز، خرده فروشان ناگزیر از استفاده از راهکاری هستند که به وسیله‌ی آن بتوانند اطلاعاتی مانند تاریخچه‌ی خرید مشتریان، الگوهای خرید و عادات مشتریان را رصد نموده و از آنها برای پاسخگویی به نیازهای متفاوت مشتریان بهره گیرند.

هدفمندی کمپین‌های بازاریابی

هوش تجاری به خرده فروشان امکان تصمیم گیری بهتر و آگاهانه‌تر نسبت به کمپین‌های بازاریابی را خواهد داد. راهکار خرده فروشی هوش تجاری نمودار با تحلیل داده‌هایی هم چون کمپین‌های بازاریابی آنلاین قبلی، تاریخچه خرید مشتریان در فروشگاه، رفتار مشتریان در وب سایت و روند فروش فصلی محصولات، تصویری دقیق از اینکه مشتریان چه ویژگی‌هایی دارند (اطلاعات دموگرافیک)، چه زمانی و چرا خرید می‌کنند، در اختیار قرار خواهد داد. در نهایت با به دست آوردن چنین بینش‌هایی می‌توان میزان تاثیر کمپین‌ها را بررسی نموده و نسبت به بهبود آنها اقدام کرد.

شاخص های کلیدی عملکرد منابع انسانی راهکار منابع انسانی نمودار شاخص مدیریت منابع انسانی شاخص کلیدی عملکرد منابع انسانی
شاخص های کلیدی عملکرد خرده فروشی

افزایش رضایت مشتریان

“همواره حق با مشتری است”، این اولین قانون خرده فروشی است. اما چگونه می‌توانید از آن چه مشتری نیاز دارد، آگاه شوید؟ تقاضای مشتریان با ظهور روندهای جدید همواره در حال تغییر است و این امر جلب نظر مشتری را دشوار می‌سازد. راهکار هوش تجاری نمودار با در اختیار قراردادن بینش‌های مفید در مورد الگوهای خرید مشتریان، امکان شناسایی نیازهای خاص مشتری و ارائه‌ی خدمات متناسب با آن، را خواهد داد. به این ترتیب ضمن افزایش رضایت و وفاداری مشتریان، فروش و درآمد نیز به میزان قابل توجهی بهبود خواهد یافت.

با ما بیشتر آشنا شوید:

چرا نمودار ؟

ده دلیل برای انتخاب هوش تجاری نمودار

رادار

مدیریت داشبوردهای Power BI

پایگاه دانش

جدیدترین مقالات در حوزه های هوش تجاری ، علم داده و هوش مصنوعی
اسکرول به بالا