نمودار

مدیریت انبارداری و تامین
مدیریت نیاز فروش در انبار
درخواست دموی رایگان

گرچه روی آوردن کاربران به سوی تکنولوژی‌ها و فناوری‌های جدید سبب ارتقای شیوه‌های انبارداری و تامین شده‌است، اما بهره برداری از داده‌های فراوانی که در منابع مختلف ذخیره می‌گردند مدیران را با چالش‌های بسیاری مواجه ساخته‌است.

حجم بالای داده‌های سیستم‌های عملیاتی مانند تامین مواد خام، انبارداری، چرخه تولید، توزیع و … و پراکندگی آنها، وجود تناقض‌های مختلف در گزارش ها، هم چنین خطاهای انسانی ناشی از یکپارچه سازی و تحلیل این داده‌ها، از جمله چالش‌هایی است که صنعت تامین و انبارداری در حوزه‌ی تحلیل داده با آن رو به رو می‌باشد.

 تحلیل انبارداری و تامین، شامل جمع آوری و یکپارچه سازی داده‌ها، انتخاب صحیح شاخص‌های کلیدی عملکرد انبار و استخراج اطلاعات ارزشمند از آنها می‌باشد. این اطلاعات سازمان‌ها را در راستای بهبود فرایندها یاری نموده و بینش جامع و کاملی از وضعیت تامین و انبارداری در اختیار آنها قرار می‌دهد.

بهبود فرایندهای انبارداری
دسترسی لحظه‌ای به گزارش‌ها
مدیریت صحیح موجودی
بهبود کارایی عملیاتی
چالش‌های مدیریت داده در حوزه‌ی مدیریت انبارداری و تامین

استفاده از ابزارهایی مانند اکسل جهت ارائه‌ی گزارش‌ها، علاوه بر صرف زمان زیاد و خطاهای انسانی، کارایی لازم را نخواهد داشت. با این تفاسیر، ضرورت پیاده سازی سیستمی که با جمع آوری این داده‌ها آنها را در قالب گزارش‌های تحلیلی ارائه نماید احساس می‌شود.

راهکار مدیریت انبارداری و تامین نمودار

یکپارچه سازی داده‌های منابع مختلف

با بهره گیری از داده‌های منابع مختلف در سازمان و یکپارچه سازی آنها، می‌توانید کارایی عملیاتی را تا حد قابل ملاحظه‌ای بهبود ببخشید. برای مثال، می توانید اطلاعاتی هم چون مدیریت سفارشات، برنامه‌ریزی منابع، مدیریت حمل و نقل و … را با یکدیگر یکپارچه کنید و بینش‌های مفیدی را کسب نمایید. رویکرد یکپارچه سازی به شما کمک می‌کند تا دیدی جامع نسبت به فرایندها داشته باشید.  

مدیریت صحیح موجودی

امروزه مدیریت صحیح موجودی و افزایش کارایی عملیاتی به مهم‌ترین کارکرد تحلیل داده‌ها بدل گردیده‌است. با تحلیل داده‌های قبلی و در لحظه، می‌توان زمان و اندازه مقادیر خروجی و ورودی را به دقت محاسبه کرد و برای خریدهای آتی برنامه ریزی صحیح انجام داد.

بهبود فرایندهای انبارداری

یکی از دلایل اصلی سرمایه‌گذاری کسب و کارها بر روی تحلیل داده ها، دریافت بینش‌های عملی است. در زمینه‌ی مدیریت انبار نیز چنین تحلیل‌هایی می‌تواند به تصمیم‌گیری جهت بهبود حمل و نقل، بهینه سازی فضای انبار، مدیریت موجودی، رصد بهره‌وری نیروی کار و ساده سازی فرایندهای مدیریت انبار کمک شایانی کند.

 راهکار انبارداری و تامین هوش تجاری نمودار با جمع آوری و یکپارچه سازی داده‌ها و مصورسازی آنها در قالب گزارش‌های تعاملی، مدیران را در رصد شاخص‌های کلیدی عملکرد انبار یاری نموده و بینش‌های دقیق و مفیدی را جهت بهبودهای آتی در اختیار آنها قرار خواهد داد.

شناسایی مشکلات در چرخه‌ی انبارداری

تحلیل داده‌ها در فرایند مدیریت انبار، به شما کمک می‌کند تا فرایندهایی که زمان زیادی را صرف می‌کنند یا خطاهایی که به دلیل دستی انجام شدن کارها ایجاد می‌شوند شناسایی کنید. به این ترتیب جهت کاهش چرخه‌ی فرایند، صرفه جویی در هزینه‌ها و بهبود کارایی به اصلاح فرایندها پرداخته و در صورت نیاز آنها را خودکار کنید.  

برنامه ریزی بهینه‌ی کارکنان انبار

برنامه ریزی کارکنان همواره یک امر چالش برانگیز برای مدیران انبار بوده‌است. مشکل از اینجا ناشی می‌شود که اغلب پیش بینی دقیق حجم کاری انبار دشوار است. به وسیله‌ی تحلیل‌های پیشرفته مدیران انبار می توانند پیش بینی کارکنان مورد نیاز در شیفت‌های مختلف انبار را محاسبه نمایند. این امر ضمن تخصیص کارآمد منابع، از هر گونه هزینه‌ی اضافه کاری غیرضروری جلوگیری می‌کند و سبب افزایش بهره‌وری می‌گردد. 

با ما بیشتر آشنا شوید:

چرا نمودار ؟

ده دلیل برای انتخاب هوش تجاری نمودار

رادار

پلتفرم مدیریت داده رادار ، مدیریت داشبوردهای Power BI ، به سرعت و به سادگی

پایگاه دانش

جدیدترین مقالات در حوزه های هوش تجاری ، علم داده و هوش مصنوعی
اسکرول به بالا