نمودار

چطور با رادار ۳۶۰ تجربه بهتری از Power BI در سازمان ایجاد کنیم؟

با رادار ۳۶۰ می توانید داشبوردها را در یک رابط کاربری کاملا متفاوت نمایش دهید، به سادگی داشبوردها را مدیریت کنید و سطح دسترسی به داده ها را به شدت افزایش دهید!

چالش های اصلی که در زمان استفاده از پاور بی آی به آن برخوردید!

من هم مثل شما، با استفاده از پاور بی ای (Power BI) داشبورد طراحی می کردیم و بعد فایل ها را به صورت تحت وب، در پاور بی ای ریپورت سرور (Power BI Report Server)  پابلیش می کردیم. شما هم می دانید که تقریبا هر چیزی که کاربر در سطح داشبورد درخواست می کرد را می توانیم ارایه بدهیم مثلا هر نوع نموداری، هر رنگی، هر فرمولی، هر دیتایی … ولی مثلا وقتی کاربر از ما فیلتر تقویم شمسی می خواست، فقط می توانستیم بگوییم ” این برای مایکروسافت هست و فقط از تقویم میلادی پشتیبانی می کند”. علاوه بر این، مایکروسافت همان تجربه کاربری و امکانات نسخه کلاود را در ریپورت سرور ارایه نمی کند که این در نهایت باعث می شود همان سطح از رضایت در نسخه ریپورت سرور برای کاربران ایجاد نشود.

رابط کاربری

رابط کاربری نسخه ریپورت سرور برای کاربر نهایی طراحی جالبی ندارد. صفحه لاگین مجزایی موجود نیست و صرفا وارد کردن اطلاعات کاربری در یک پاپ اپ انجام می شود. در این نسخه گزینه ای برای نمایش داشبورد ها به صورت تمام صفحه موجود نیست. وقتی تعداد داشبوردها زیاد هست پیدا کردن داشبورد واقعا چالشی خواهد شد.

چالش های زبان فارسی

طبیعتا در پاور بی ای امکان ایجاد دایمنشن تقویم وجود دارد اما امکان نمایش تقویم شمسی در اسلایسرها نیست. منو ها فارسی و راست چین نیست و تغییر فونت داشبوردها به فونت فارسی چالشی خواهد بود. نقشه بینگ پیش فرض نیز اطلاعات جغرافیایی ایران را به خوبی نشان نمی دهد.

مدیریت دسترسی کاربران

تغییر و مدیریت دسترسی کاربران زمانی به خصوص در تعداد کاربران بالا سخت و زمانبر خواهد بود، اینکه چه شخصی به چه داشبوردی دسترسی دارد. امکان ثبت کاربر مجزا در خود پرتال به صروت مجزا را وجود ندارد و فقط کاربرانی رو میتوانید اضافه کنید که در اکتیو دایرکتوری هستند!

رادار۳۶۰: مدیریت آسان سیستم هوش تجاری !

Power BI معرکه هست اما یک ابزار بین المللی هست و نیازهای کاربران ایرانی به طور ویژه در نظر گرفته نشده که در برخی از قسمت ها سبب نارضایتی مدیران می شود. به همین خاطر ما برای تامین رضایت کاربران یک رابط کاربری جدید برای پاور بی ای با مد نظر قرار دادن نیاز کاربران طراحی کردیم.

فیلتر تقویم شمسی در داشبوردها
در رادرار ۳۶۰، امکان استفاده از تقویم شمسی به صورت یک اسلایسر اضافه شده تا کابران بتوانند خیلی سریع بازه زمانی مد نظر خودشون را فیلتر کنند!
رابط کاربری متفاوت و بهینه !
رابط کاربری در رادار ۳۶۰، مطابق با نسخه ابری پاور بی ای طراحی شده تا کاربران بتوانند در یک ساختار درختی به سرعت به داشبوردهای مد نظرشون دسترسی پیدا کنند. امکان استفاده از لیست علاقمندی هم برای کاربران فراهم شده است.
صفحه لاگین اختصاصی سازمان شما!
صفحه لاگین رادار ۳۶۰، را می توانید با قرار دادن لوگو و رنگ سازمانی خودتون کاملا شخصی سازی کنید.
مدیریت دسترسی به صورت یکپارچه!
در رادار ۳۶۰، به راحتی می توانید دسترسی کاربران را تغییر بدهید و یا دسترسی جدید ایجاد کنید. اینجا شما می توانید به صورت یک پارچه دسترسی در سطح داده ها را نیز مشخص کنید.
Previous
Next

برخی از امکانات رادار ۳۶۰

امکان ثبت و نگهداری داده ها

اطلاعات غیر سیستمی را به صورت سیستمی مدیریت و نگهداری کنید و در نهایت در داشبوردها از آن ها استفاده کنید!

تنظیم هشدار روی شاخص ها

روی شاخص های کلیدی سازمان هشدار تنظیم کنید تا رادار در زمان تحقق شما را آگاه کند!

مدیریت تغییرات داشبوردها

تاریخچه تغییرات داشبورد ها را در رادار نگهداری کنید!

نقشه‎ ی بومی در پاور بی آی

نقشه پیش فرض پاور بی آی نقشه BING هست که اطلاعات آن در رابطه با ایران کامل نیست که در رادار کاستوم ویژوال بومی نقشه پیاده سازی شده است.

سوالات متداول!

خیر. هر داشبوردی که در نسخه ریپورت سرور قابل نمایش هست در رادار نیز قابل نمایش است. در واقع رادار علاوه بر امکانات ریپورت سرور، امکانات بیشتری ارایه می دهد.

خیر، رادار روی سرور کارفرما نصب می شود و هیچ داده ای از سازمان خارج نمی شود.

خیر، رادار کاملا با آپدیت های پاور بی آی سازگار است و می توانید از آخرین نسخه پاور بی آی استفاده کنید.

رادار به صورت کامل پشتیبانی می‌شود و در صورت بروز هرگونه مشکل می‌توانید با واحد پشتیبانی تماس بگیرید تا مشکل سریعا مرتفع گردد.

خیر ، نیازی نیست . در زمان نصب همه ی داشبوردها به صورت اتوماتیک در رادار نمایش داده می شود. 

بله. در رادار امکان نمایش کاستوم ویژوال ها نیز وجود دارد همچنین با تغییر فونت در رادار فونت تمام کاستوم ویژوال ها نیز تغییر می کند! 

بله، رادار کاملا ریسپانسیو هست و داشبوردها را می توانید در موبایل هم ببینید.  نسخه موبایل هم برای اندروید و هم برای ایفون نیز در دسترس است.

بله. بعد از استفاده از رادار نسخه ریپورت سرور در دسترس می باشد و تمامی تنظیمات روی ریپورت سرور در نهایت روی رادار نیز اعمال می شود.

خیر، رادار ۳۶۰ به عنوان ابزار مکمل پاور بی ای هست و شما علاوه بر امکانات فوق العاده ای پاور بی ای می توانید از امکانات رادار ۳۶۰ هم استفاده کنید. درواقع موتور اصلی رادار ۳۶۰ پاور بی ای هست.

بله شما می توانید با نمودار تماس بگیرید تا این امکان را برای شما فراهم کنند.

رادار ۳۶۰ مورد اعتماد بهترین ها

می توانید داشبوردی که طراحی کردید را روی رادار ۳۶۰ تست کنید.

اسکرول به بالا