نمودار

محاسبات شاخص‌ها

امروزه پردازش تحلیلی آنلاین، OLAP (Online Analytical Processing) و هوش تجاری ارتباط تنگاتنگی دارند. بسیاری از کسب و کارها تصمیم می‌گیرند راه‌حل‌های BI خود را با استفاده از فناوری OLAP بسازند. ابزارهای مبتنی بر OLAP سود حاصل از داده‌های کسب وکار را به حداکثر می‌رسانند و کمک می‌کنند کارآمدترین استراتژی را برای توسعه کسب و کار تدوین کنید.

تحلیل داده‌ها از زوایای مختلف با پردازش تحلیلی آنلاین!

گزارش دهی انعطاف پذیر
محاسبات متمرکز بر کسب و کار
داده‌های قابل اعتماد
داده‌های چند بعدی

پردازش تحلیلی آنلاین (OLAP)  ابزاری کارآمد جهت آگاهی بیشتر از فرایندها و زوایای مختلف کسب و کار همچون فروش، انبار و تامین محصول، بازاریابی و … می‌باشد. تحلیل‌ها و پردازش دقیق حجم بالای داده‌ها در این فرایند، به کسب و کارها کمک می‌کند تا روندهای مختلف را رصد، مشکلات و چالش‌ها را به خوبی شناسایی و فرصت‌های جدید را کشف نمایند. به عبارت دیگر، OLAP ابزاری ایده‌آل جهت تصمیم گیری صحیح و سریع و هم چنین بهبود فرایندها و توسعه‌ی استراتژی‌های جدید می‌باشد. 

مزیت‌های پردازش تحلیلی آنلاین
    • کسب بینش‌های دقیق در خصوص کسب و کار: هر چه یک سازمان بتواند داده‌های بیشتری را پردازش نماید، در پیش بینی نتایج آینده موفق‌تر عمل خواهد کرد. 
    • داده های قابل اعتماد: پردازش تحلیلی آنلاین، فرایندی است که بسیاری از پلتفرم‌های هوش تجاری از آن بهره می‌برند، چرا که عملیات به صورت خودکار انجام می‌گردد و به این ترتیب احتمال خطا به صفر می‌رسد. 
    • صرفه جویی در زمان:  با توجه به سرعت بالای پردازش، داده‌ها را به راحتی تحلیل خواهید کرد، حتی کلان داده‌ها را.
    • افزایش رضایت مشتریان: این ابزار با پردازش سریع و دقیق داده‌ها، امکان شناسایی مشکلات و اصلاح آنها را برای سازمان ممکن می‌سازد. 

به طور کلی استفاده از پردازش تحلیلی آنلاین راهکاری مناسب جهت ساده کردن بخش تجزیه و تحلیل و گزارش‌گیری در فرآیندهای مدیریتی شرکت است؛ شرکت هوشمند تجارت نمودار ابزاری قدرتمند و مبتنی بر OLAP را طراحی کرده‌است که رابط کاربری ساده‌ای دارد و محاسبات شاخص‌ها را در هوش تجاری برای کسب وکارهای مختلف آسان می‌کند.

پلتفرم هوش تجاری نمودار به شما امکان می‌دهد تا تجزیه و تحلیل‌های خود را با استفاده از یک بستر مدرن، استاندارد و یکپارچه انجام دهید. با استفاده از این پلتفرم، کلیه تصمیم گیرندگان اصلی قادر به یافتن سریع پاسخ‌ها به سوالاتشان و دریافت گزارشات آماری هستند. کاربران در سراسر سازمان نیز می‌توانند با استفاده از مصورسازی داده، یک داستان تحلیلی جذاب، خیره کننده و کارآمد از داده‌ها بسازند.

لینک‌های مفید

رادار

ابزار هوش تجاری و مدیریت داده

داشبوردهای مدیریتی

با داشبوردهای مدیریتی نمودار بهترین داستان را برای کسب و کار خود روایت کنید!​

بلاگ

آخرین مقالات در حوزه‌های هوش تجاری، هوش مصنوعی و علم داده
اسکرول به بالا