امروزه پردازش تحلیلی آنلاین یا همان OLAP (Online Analytical Processing) و هوش تجاری ارتباط تنگاتنگی دارند. بسیاری از کسب و کارها تصمیم می‌گیرند راه حل‌های BI خود را با استفاده از فناوری OLAP بسازند. ابزارهای مبتنی بر OLAP سود حاصل از داده‌های کسب وکار را به حداکثر می‌رسانند و کمک می‌کنند کارآمدترین استراتژی را برای توسعه کسب و کار تدوین کنید.

 

از ابزارهای پردازش تحلیلی آنلاین برای تحلیل حجم زیادی از داده‌ها از زوایای مختلف استفاده می‌شود. آن‌ها توابع آسان برای فیلتر کردن، و مصورسازی بینش‌های کلیدی و KPI ها را در مدت زمان قابل قبولی ارائه می‌دهند. این ابزارها اغلب بخشی از مجموعه هوش تجاری هستند.  این به کارمندان و مدیران شما کمک می‌کند تا اطلاعات مهم را به سرعت تجزیه و تحلیل کنند، سپس می‌توانند روندها را کشف کنند، به سرعت موارد استثنا را مشاهده کنند و به دنبال چرایی اتفاقات در بازار یا فرآیندهای کسب وکار شما باشند. OLAP به آنها ابزاری ایده آل برای بهبود فرآیندهای تجاری سازمان یا توسعه استراتژی جدید بازار می‌دهد.

 

سامانه پردازش تحلیلی آنلاین منافع بسیاری برای کسب وکار شما دارد. برای مثال:

  • در زمان صرفه جویی می‌کنید: داده‌های شرکت خود را خیلی راحت و سریع تجزیه و تحلیل می‌کنید، حتی کلان داده ها را.
  • درآمد را افزایش می‌دهید: با داشتن بینش بهتر از کسب وکار،  نتایج مالی سازمان را بهبود ببخشید.
  • رضایت مشتریان را افزایش می‌دهید: قادر به اصلاح بهتر اشتباهات در فرآیندهای کسب وکار هستید.
  • تصمیمات بهتری می‌گیرید: بهره گیری از حمایت ابزارهای OLAP در کسب وکار می‌تواند منجر به تصمیم گیری‌های مطمئن‌تری شود.

 

در کل استفاده از راهکار OLAP راهی عالی برای ساده کردن بخش تجزیه و تحلیل و گزارش‌گیری در فرآیندهای مدیریتی شرکت است؛ شرکت هوشمند تجارت نمودار ابزاری قدرتمند و مبتنی بر OLAP را طراحی کرده‌است که رابط کاربری ساده‌ای دارد و استفاده از پردازش تحلیلی آنلاین را در هوش تجاری برای کسب وکارهای مختلف آسان می‌کند.

به اشتراک بگذارید: