راهکار تحلیلی نمودار ویژه منابع انسانی

اتخاذ تصمیم‌های داده محور و بررسی عملکرد منابع انسانی

HR Challenges

چالش‌های مدیریت داده در حوزه‌ی مدیریت منابع انسانی

در رویکرد سنتی مدیریت منابع انسانی، تصمیمات بر مبنای داده‌ها و اطلاعات کیفی اتخاذ می‌شد اما امروزه‌ داده‌های کمی بسیاری توسط بخش‌های مختلف سازمان تولید می شود. مدیریت و استفاده از این داده‌ها و تبدیل آن ها به اطلاعات ارزشمند با روش‌های سنتی، مستلزم صرف وقت و هزینه‌ی بسیاری می‌باشد.

نیروی انسانی، مهم‌ترین سرمایه هر سازمان می‌باشد. واحد منابع انسانی از این رو در سازمان حائز اهمیت بسیار است که مسئولیت‌های زیادی از جمله استخدام، آموزش، تعیین طرح‌های تشویقی، تعدیل نیرو و… را بر عهده دارد. چنانچه این واحد در هرکدام از زمینه‌های کاری خود ضعیف عمل کند، سازمان متحمل هزینه‌های بسیار زیادی خواهد شد. بنابراین با توجه به سرعت رشد و پیشرفت تکنولوژی و حجم زیاد داده‌ها، لازم است در حوزه‌ی منابع انسانی نیز از تکنیک‌های نوین علم داده و هوش تجاری در راستای اخذ تصمیمات دقیق بهره‌مند شویم.

راهکار تحلیلی نمودار در حوزه‌ی مدیریت منابع انسانی

گروه نمودار با بهره‌گیری از متخصصان زبده‌ی هوش تجاری و علم داده با هدف افزایش بهره‌وری و بهبود عملکرد سازمان ها، با شناسایی دقیق دغدغه‌های کسب و کارهای مختلف، راهکارهایی مبتنی بر علم داده و هوش تجاری طراحی کرده است که به کارگیری آن‌ها موجب داده‌محور شدن سازمان می‌شود. تفاوتی ندارد که سیستمOLTP  سازمان چگونه باشد، راهکار نمودار اطلاعات پراکنده درون سازمان را از منابع مختلف و متنوع جمع آوری و پالایش کرده و با به تصویر کشیدن آن‌ها به شما این امکان را می‌دهد که در هر زمان و مکانی به اطلاعات به روز ‌شده‌ی کسب و کارتان دسترسی داشته باشید.

راهکار منابع انسانی

با استفاده از راهکار نمودار برای واحد منابع انسانی، عملکرد و سطح رضایت هر یک از کارمندان و نرخ ریزش کارمندان در هر بخش و دلایل آن شناسایی می‌شود.

منابع انسانی همواره باید از وضعیت کارمندان فعلی مطلع باشد و همواره نیاز به استخدام نیروهای جدید در سازمان را بررسی نماید. از طرفی برای ارتقای کارمندان فعلی سازمان نیز باید برنامه‌ریزی شود. جهت ارتقا و بهبود عملکرد کارمندان فعلی سازمان می‌توان برای آن‌ها دوره‌های آموزشی برگزار نمود و یا حقوق آن‌ها را افزایش داد. اما این اقدامات چه زمانی و برای چه کسانی انجام شود؟ میزان ارزش افزوده چقدر خواهد بود؟ عملکرد هر کارمند چگونه است؟ راهکار منابع انسانی نمودار، با بررسی داده‌های مختلف و تحلیل آن‌ها با سرعت و دقت بالایی به این سوال‌ها پاسخ می‌دهد.

تعدیل هزینه‌های مربوط به نیروی انسانی به راحتی صورت نمی‌پذیرد. با توجه به افزایش حجم داده‌ها و استفاده از تکنیک‌های مختلف تحلیل داده، متخصصین منابع انسانی کشف می‌کنند که هزینه‌ها برای چه بخشی و به چه دلیلی صرف شده اند. علاوه بر تعدیل هزینه‌ها، راهکار منابع انسانی نمودار باعث بهبود و ارتقای سایر جنبه‌ها نیز می‌شود. همانطور که می‌دانید استخدام، آموزش و برکناری کارمندان تاثیر به سزایی در عملکرد کلی سازمان دارد. بنابراین این فرایندها می‌بایست به درستی انجام شود. راهکار منابع انسانی نمودار به شما کمک می‌کند تا با اخذ تصمیمات درست پیرامون واحد منابع انسانی، بهره‌وری این واحد را افزایش دهید.

هوش تجاری در منابع انسانی

راهکارمدیریت منابع انسانی نمودار به چه سوالاتی پاسخ می‌دهد؟

  • چه مشخصه‌هایی برای ارزیابی عملکرد کارکنان استفاده شود؟
  • عملکرد نیروی انسانی در بخش‌های مختلف چگونه است؟
  • هزینه‌های مربوط به منابع انسانی در بخش‌های مختلف چه قدر است؟
  • در کدام یک از بخش‌ها نیاز به استخدام نیروی جدید وجود دارد؟

مزیت راهکار تحلیلی و هوش تجاری نمودار

استفاده از قدرتمندترین ابزارها و تکنولوژی ها در حوزه علم داده، هوش کسب و کار و تحلیل اطلاعات

بهره گیری از زبده ترین متخصصین در حوزه هوش کسب و کار و علم داده

شناسایی دقیق دغدغه‌های کسب و کارهای متفاوت

ارائه راهکار ( نه سیستم گزارش گیری!!!) متناسب با کسب و کارها

افزایش بهره وری و عملکرد سازمان ها

امکان استخراج اطلاعات از انواع سیستم‌های عملیاتی مانند همکاران، ورانگر، ویژن و ...

یکپارچه و پاکسازی اطلاعات پراکنده درون سازمان با هر سیستم OLTP

پیاده‌سازی سریع تر هوش کسب و کار در سازمان

دسترسی اطلاعات در هر زمان و هر مکان

تحلیل حوزه های مختلف نظیر فروش، لجستیک و انبار، مالی و تحلیل های خرید و تامین با در نظر گرفتن شاخص‌های کلیدی عملکرد

به اشتراک بگذارید: