نمودار

مدیریت سرمایه‌ی انسانی
رصد کامل مراتب سازمان
درخواست دموی رایگان

نیروی انسانی مهم‌ترین سرمایه‌ی هر سازمان و لازمه‌ی موفقیت آن می‌باشد. از این رو ارزیابی عملکرد واحد منابع انسانی و کسب بینش صحیح نسبت به فرایندهای جاری این واحد از اهمیت بسیاری برخوردار است. راهکار منابع انسانی هوش تجاری نمودار، با شناسایی دغدغه‌های کسب و کارهای مختلف و استخراج شاخص‌های کلیدی عملکرد منابع انسانی، راهکارهایی مبتنی بر هوش تجاری و علم داده طراحی کرده‌است که پاسخگوی نیاز مدیران جهت برنامه ریزی و مدیریت صحیح منابع انسانی می‌باشد.  

جذب نیروهای مستعد و متخصص
مدیریت عملکرد کارکنان
برنامه‌ریزی کارآمد منابع انسانی
توسعه مهارت‌های کارکنان
چالش‌های مدیریت داده در حوزه‌ی مدیریت منابع انسانی
  • جمع آوری داده‌های پراکنده از منابع و دپارتمان‌های مختلف سازمان از جمله واحد مالی و حقوق و دستمزد زمان زیادی را می‌طلبد.
  • یکپارچه‌سازی و تحلیل این داده‌ها به‌ صورت دستی زمان بر و دشوار است، ضمن آن که ممکن است همراه با خطای انسانی باشد. 

راهکار مدیریت سرمایه‌ی انسانی نمودار

برنامه ریزی کارآمد منابع انسانی

داشبوردهای منابع انسانی نمودار، ابزار تحلیلی پیشرفته‌ای است که شاخص‌های مدیریت منابع انسانی را با استفاده از مصورسازی داده‌ها قابل درک می‌سازد. این داشبوردها به واحد منابع انسانی کمک می‌کنند تا با رصد عملکردها، فرایندهای منابع انسانی از قبیل آموزش، تعیین طرح‌های تشویقی، انفصال و جذب نیرو و … را بهبود بخشیده و هزینه‌ها را به نحوی صحیح مدیریت نمایند. 

شاخص های کلیدی عملکرد منابع انسانی راهکار منابع انسانی نمودار شاخص مدیریت منابع انسانی شاخص کلیدی عملکرد منابع انسانی
شاخص های کلیدی عملکرد منابع انسانی راهکار منابع انسانی نمودار شاخص مدیریت منابع انسانی شاخص کلیدی عملکرد منابع انسانی

جذب و نگهداشت نیروهای مستعد و متخصص

با شروع فرایند استخدام نیروی جدید و دریافت سوابق شغلی داوطلبان استخدام، تیم‌های منابع انسانی نیاز دارند تا به طور یکپارچه فرایند هر متقاضی را رصد کنند. تحلیل منابع انسانی به تیم‌ها کمک می‌کند تا ضمن بهینه‌سازی فرایند استخدام، تاثیر این نیروها بر رشد کسب و کار را بررسی نموده و با شناسایی علل نارضایتی و ترک سازمان توسط کارکنان، اقدامات لازم را جهت حفظ آنها اجرا کنند. 

مدیریت عملکرد کارکنان

پس از استخدام هر یک از نیروها، تمامی موارد از آغاز امر تا بهره‌وری و عملکرد آنها قابل سنجش می‌باشند. راهکار تحلیل منابع انسانی نمودار، امکان شناسایی الگوهای رفتاری پرسنل را فراهم ساخته است. به این ترتیب مدیران می‌توانند انتظارات کارکنان را شناسایی نموده، عملکردها را رصد و برای مشکلات تدابیر صحیح بیندیشند. شناخت الگوها بر مبنای این تحلیل‌ها هم چنین به شرکت‌ها کمک می‌کند تا در فرایند استخدام نیز بهترین و مناسب‌ترین داوطلب را برگزینند.

شاخص های کلیدی عملکرد منابع انسانی راهکار منابع انسانی نمودار شاخص مدیریت منابع انسانی شاخص کلیدی عملکرد منابع انسانی
شاخص های کلیدی عملکرد واحد منابع انسانی (hr kpi) شاخص های ارزیابی عملکرد کارکنان داشبوردهای منابع انسانی شاخص های کلیدی عملکرد منابع انسانی راهکار منابع انسانی نمودار شاخص مدیریت منابع انسانی شاخص کلیدی عملکرد منابع انسانی

آموزش موثر کارکنان و توسعه‌ی مهارت‌ها

حفظ و نگهداشت کارکنان مستعد و متخصص یکی از مولفه‌های اصلی در موفقیت سازمان‌ها محسوب می گردد. بخش مهمی از این امر نیز مربوط به فرصت‌های یادگیری و برنامه‌های آموزشی می‌باشد.  

داشبوردهای منابع انسانی نمودار با در اختیار قرار دادن گزارش‌های مناسب به شما کمک می‌کنند تا با شناسایی نقاط ضعف کارکنان، آموزش‌های مناسب را جهت ارتقای مهارت‌ها، در اختیار آنها قرار دهید. ضمن آن که می‌توانید میزان تاثیرگذاری آموزش‌ها را بر هر یک از کارکنان بررسی و در صورت نیاز اقدامات اصلاحی را در این خصوص اعمال نمایید.

با ما بیشتر آشنا شوید:

چرا نمودار ؟

ده دلیل برای انتخاب هوش تجاری نمودار

پلتفرم مدیریت داده رادار

پلتفرم مدیریت داده رادار، مدیریت داشبوردهای Power BI، به سرعت و به سادگی

پایگاه دانش

جدیدترین مقالات در حوزه‌های هوش تجاری، علم داده و هوش مصنوعی
اسکرول به بالا