رادار °۳۶۰

پلتفرم تخصصی تحلیل های کسب وکار

رادار | ردیاب مشکلات داده ای

امروزه اهمیت دسترسی به اطلاعات به‌روز در کسب‌و‌‌کارها بر هیچ‌کس پوشیده نیست. مدیران ارشد سازمان‌ها نیاز دارند تا با دسترسی سریع و به‌موقع به اطلاعات سازمان‌دهی‌شده، راجع‌به مسائل حیاتی سازمان تصمیم‌گیری کنند. از طرفی، پراکندگی و حجم داده‌های به ‌دست‌ آمده از سیستم‌های عملیاتی همچون CRM, فروش، مالی، تولید و … بسیار زیاد است. این موضوع باعث می‌شود مدیران بدون احاطه کامل بر همه جوانب موضوع، اقدام به تصمیم‌گیری‌هایی کنند که هزینه یک اشتباه جزئی در آن، با توجه به فضای رقابتی کنونی، جبران‌ناپذیر است.

مدیران بدون هوش تجاری با چه چالش‌هایی مواجه می‌شوند؟

 1. گزارش‌های مدیران با یکدیگر هم‌خوانی ندارد
 2. گزارشات، اطلاعات به روز را نمایش نمی‌دهند
 3. احتمال وجود خطای انسانی در گزارشات بسیار بالاست
 4. زمان و هزینه تحلیل اطلاعات بسیار بالاست
 5. حجم و پراکندگی داده‌ها بالاست و راهکاری برای یکپارچه‌سازی آن‌ها وجود ندارد
 6. گزارشات در هر لحظه به آسانی قابل دسترس نمی‌باشند
 7. و بسیاری چالش های دیگر

راه‌حل این چالش‌ها چیست؟

راه‌حل این چالش‌ها، پیاده‌سازی سیستم هوش‌ تجاری است؛ اما اکثر مدیران به‌‌ اشتباه تصور می‌کنند که با نصب Power BI، سیستم هوش تجاری برای آن‌ها پیاده‌سازی شده‌است. Power BI سامانه هوش‌ تجاری نیست، بلکه یک ابزار است که تنها امکان گزارش‌گیری را برای کاربران فراهم می‌کند. پیاده‌سازی آن در سازمان، حتی در صورت داشتن دانش و تسلط کافی بر هوش تجاری (Business Intelligence)، بسیار زمان‌بر، هزینه‌بر و دشوار است. هم‌چنین فرآیند سفارشی‌سازی آن با‌ توجه به نیازهای سازمان و تعیین KPIهای اختصاصی، نیازمند دانش فنی و صرف مدت زمان طولانی می‌باشد که عملا برای کاربران آن غیرممکن یا نشدنی است؛ در نتیجه بهتر است این فرآیند به متخصصین این کار سپرده شود. نمودار می‌تواند به عنوان یک چراغ‌ راه و یک مشاور در کنار مدیران باشد و شما را در مسیر عارضه‌یابی سازمان کمک کند.

رادار چگونه به سازمان شما کمک می‌کند؟

رادار یک پلتفرم مبتنی بر BI است که در طول ۵ سال به بلوغ رسیده‌است و توسط متخصصین خبره نمودار، دقیقا براساس نیاز کسب‌وکار شما پیاده‌سازی شده و فرآیند ذکر شده را به‌طور قابل توجه‌ای برای سازمان شما، کوتاه و کم‌هزینه می‌کند. تمامی ویژگی‌ها و KPI‌های این داشبورد تحلیلی گزارشات، با توجه به خواسته‌ها و نیازهای سازمان شما طراحی می‌شود. برای رادار فرقی نمی‌کند که داده‌های شما چقدر پیچیده است، چون رادار داده‌ها را از سایر سیستم‌های عملیاتی استخراج کرده و تحلیل‌های سطح بالایی را در قالب داشبورد گزارشات در اختیار مدیران قرار می‌دهد که دسترسی به آن‌ها با ابزارهایی مانند اکسل ممکن نیست. رصد به موقع این گزارشات از فرآیند‌های کلیدی، مدیران را قادر می‌سازد تا در مواقع بحرانی اقدامات لازم را انجام دهند.

رادار چه مزایایی دارد؟

مراحل پیاده سازی رادار چگونه است؟

 1. در مرحله اول رادار داده‌های خام را از پایگاه‌داده سیستم‌های درون‌سازمانی و برون‌سازمانی مثل سیستم مالی، فروش، CRM و … استخراج می‌کند. این پایگاه‌داده‌ها میتوانند SQL Server, Oracle, MySQL, Access, Excell و … باشند.
 2. سپس داده‌های شما را در یک انبار‌ داده از پیش طراحی‌شده، ذخیره می‌کند.
 3. در مرحله بعدی رادار با استفاده از نرم‌افزار هوش تجاری (هوش کسب‌وکار یا هوشمندی کسب‌وکار)، داده‌ها را یکپارچه‌سازی و پایش می‌کند. اطلاعات پس از تحلیل و‌‌ بررسی توسط متخصصین خبره تحلیل داده نمودار، مصورسازی شده و در قالب گزارش روی داشبورد‌هایی که به طور اختصاصی برای شما و متناسب با صنعت شما طراحی شده، قرار می‌گیرند.
 4. در نهایت تمامی KPIهایی که توسط شما و تیم حرفه‌ای نمودار تعیین شده، هر لحظه با یک اشاره انگشت در اختیارتان است.

رادار چه امکاناتی دارد؟

 • پیش‌بینی روندهای آینده با توجه به روند‌های حال و گذشته
 • بررسی KPI‌ها با امکان ریز شدن تا پایین‌ترین سطح سازمان شما (Drill down)
 • امکان پایش اطلاعات و شاخص‌های جغرافیایی بر روی نقشه
 • امکان استفاده از رادار برای بررسی عملکرد مدیران مختلف و انواع دپارتمان های کسب‌وکار
 • امکان ایجاد دسترسی‌های متفاوت برای کاربران مختلف
 • قابلیت اتصال به انواع بانک اطلاعاتی SQL Server , Oracle ,MySQL, Access …
 • و بسیاری امکانات دیگر …

رادار شامل تحلیل‌ها و شاخص‌های کلیدی در چه حوزه‌هایی می‌شود؟

crm(6)

CRM و پیش فروش

production

تولید

shopping-bag

فروش

debt

مطالبات

select(2)

منابع انسانی

warehouse(1)

انبارداری

advertisement

بازاریابی

low-prices

هزینه ها

money

مالی

به اشتراک بگذارید: