به نمایش گرافیکی اطلاعات و داده‌ها مصورسازی داده‌ها گغته می‌شود. ابزارهای مصورسازی داده با استفاده از عناصر بصری مانند نمودارها، گراف‌ها و نقشه‌ها، راهی آسان برای دیدن و درک داده‌های پرت، ترندها، الگوها و ارتباطات میان داده‌ها فراهم می‌کند. در دنیای اطلاعات، ابزارها و فناوری‌های مصورسازی داده برای تحلیل حجم عظیم اطلاعات و رسیدن به تصمیم گیری داده محور ضروری هستند.

 

چشمان ما به سمت رنگ‌ها و الگوها جذب می‌شود زیرا انسان موجودی بصری است. وقتی یک نمودار را می‌بینیم، توجه ما به سرعت به روندها و نقاط پرت جلب می‌شود. اگر شما هم به یک فایل اکسل از داده‌ها خیره می‌شوید و نمی‌توانید روندی را مشاهده کنید، درک می‌کنید که مصورسازی آن‌ها می‌تواند چقدر موثر باشد.

 

مصورسازی داده کمک می‌کند تا حجم عظیم داده‌ها که هرروز تولید می‌شوند، منطقی و قابل درک به نظر برسند؛ این فرآیند اگر به درستی انجام شود، باعث می‌شود تا داده‌ها داستانی که در کسب وکار در جریان است را برایتان تعریف کنند. این داستان بخش‌های مهم را پررنگ می‌کند و داده‌های نامرتبط را از تحلیل‌ها خارج می‌کند تا از بروز هر نوع اشتباه جلوگیری شود.

 

با این حال، مصورسازی داده به این سادگی‌ها هم نیست. باید تعادلی ظریف بین جذابیت ظاهری نمودارها و عملکرد آن‌ها برقرار باشد. یک نمودار ساده ممکن است برای کاربر بسیار خسته کننده باشد و یا اینکه یک نکته مهم را بیان کند. نموداری که از همه بیشتر جلب توجه می‌کند می‌تواند در انتقال پیام مورد نظر ضعیف عمل کند؛ یا منتقل کننده حجم زیادی از اطلاعات و بینشی مفید باشد. هرچه بهتر بتوانید بینش به دست آمده از داده‌ها را بصورت بصری انتقال دهید، می‌توانید تصمیمات بهتری بگیرید.

 

یافتن کسب وکاری که از مصورسازی داده‌ها سود نبرد، دشوار است. در دنیای کلان داده‌ها، مصورسازی داده به این زودی‌ها از بین نمی‌رود؛ بنابراین مهم است که پایه‌ای برای تجزیه و تحلیل داده‌های سازمانتان و داستان سرایی از آن‌ها ایجاد کنید تا در این دنیای رقابتی، از همتایان خود عقب نمانید. هوشمند تجارت نمودار با تیمی متخصص و خبره این کار را برایتان انجام می‌دهد و تضمین می‌کند که داده‌های شرکت شما، بهترین داستان را برایتان روایت کنند.

انواع نمودار
به اشتراک بگذارید: