چطور با Power BI به دیتابیس Oracle متصل بشیم؟
سه شنبه, ۱۳ شهریور , ۱۳۹۷

Power BI کانکتور مخصوص اراکل رو داره اما برای اتصال به این دیتابیس ها همین کافی نیست!

همونطور که حتما در Power BI دیدید زمان اتصال کاکنکتور مخصوص Oracle برای استخراج داده ها وجود دارد اما اگر بخواید که این گزینه را انتخاب کنید با ارور زیر مواجه می شید.

برای حل این ارور همونطور که توضیح داده شده باید کامپوننت Oracle Dataaccess را نصب کنید. اما دقیت کنید که برای نصب آن ابتدا باید ببینید که از ورژن ۳۲ بیتی Power BI استفاده میکنید یا از ورژن ۶۴ بیتی!

برای اینکه متوجه بشین از کدوم ورژن استفاده می کنید کافیه که از تب Help گزینه About رو انتخاب کنید توی این قسمت اطلاعات مربوط به ورژنی که دارید از اون استفاده می کنید مشخص شده.حالا

بعد از نصب این کاپوننت ها می توتید براحتی همونطور که به SQL Server متصل می شدید به اراکل هم متصل شید. فقط این رو هم در نظر داشته باشید که این امکانات برای اراکل ورژن ۹ به بعد هست.

اگر سوالی و یا قسمتی نامفهوم هست حتما نظر بدید!

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
آرمان فلاح
آرمان فلاح مدرس و متخصص پیاده سازی سیستم های هوش کسب و کار بیش از 5 سال تجربه پیاده سازی، بهینه سازی و بومی سازی سرویس Power BIدر سازمان ها (از زمانی که هنوز Power BI به صورت امروزی وجود نداشت!!) بیش از 9 سال تجربه عملیاتی با سرویس های مختلف SQL Server (Database engine, SSIS, SSAS, SSRS)
مقالات مرتبط
Power BI Filters
انواع فیلتر در Power BI
در Power BI همه فیلترها به یک شکل عمل نمیکنند همانطور که شیوه ایجاد فیلترها نیز متفاوت است. در این مقاله راه های مختلف ایجاد فیلترها در Power BI بررسی خواهد شد. ۱-فیلترهای دستی: شما میتوانید با drag & drop کردن، این فیلترها را در filter pane قرار دهید و به کاربری که از گزارش [...]
چرا Power BI ؟

پاور بی آی مجموعه‌ای از سرویس‌ها می‌باشد که امکان تحلیل داده‌های کسب و کار را برای کارشناسان این حوزه فراهم می‌کند. بصورت کلی وقتی صحبت از پاور بی آی به میان می‌‏آید، تحلیل اطلاعات در ذهن نقش می‌بندد.

نظرات
فاطمه عرفانیان

سلام ممنوتن از راهنماییتون وارد این سایت که میشم برای دانلود ODAC اوراکل اکانت میخواد میشه راهنمایی بفرمایید Fباید چیکار کنم