Liquid Fill Gauge Visual
Liquid Fill Gauge Visual
چهارشنبه, ۲۴ اردیبهشت , ۱۳۹۹

یکی از تفکرات اصلی کاستوم ویژوال‌های پاور بی‌آی (power bi visuals) آشکار کردن خلاقیت توسعه دهندگان برای ساختن ویژوال‌های بینش بخش(Insightful) برای حوزه‌های خاص است.

Liquid Fill Gauge یک گیج (Gauge) دایره‌ای است که نمایانگر مقدار به درصد است: مایع داخل دایره را تا مقدار متناسب به همراه انیمیشن امواج آب پر می‌کند.

استفاده ازکاستوم ویژوال Liquid Fill Gauge برای زمان‌هایی که می‌خواهید داده‌هایی را که نماینده میزان سطح مایعات هستند را مصورسازی کنید، فوق‌العاده است. به عنوان مثال، اگر شما یک دستگاه اینترنت اشیاء (IoT) دارید که سطح پروپان مخزن گریل باربکیو شما را کنترل می‌کند، شما باید داده‌های مربوط به آن را به پاور بی‌آی بفرستید و از Liquid Fill Gauge استفاده کنید تا قادر باشید از هر جایی در دنیا میزان خالی یا پر بودن آن را مشاهده کنید.

این ویژوال دارای قابلیتهای شخصی‌سازی زیادی است:

  • رنگ متن، اندازه، نمایش یا عدم نمایش درصد (%)
  • رنگ موج، ارتفاع، تنظیمات انیمیشن، و بیشتر
  • رنگ دایره و ضخامت

تصویر1

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
نرم افزار هوش تجاری پروژه هوش تجاری تعریف هوش تجاری نرم افزار هوش تجاری
بهترین نرم افزار هوش تجاری ۲۰۲۱ در یک نگاه
بهترین نرم افزار هوش تجاری راهی ساده و آسان برای استخراج داده‌ها به مدیران ارائه می‌دهد تا دید جامعی از کسب و کارشان داشته باشند. این موضوع امروزه که همه جنبه‌های یک کسب و کار داده تولید می‌کنند بسیار اهمیت می‌یابد؛ از فروش و بازاریابی گرفته تا منابع انسانی و ... . برای داشتن دید [...]
نحوه نصب و راه اندازی Power BI Report Server
چطور داشبوردهای Power BI را تحت وب نمایش دهیم؟
برای اینکه داشبورد های طراحی شده به وسیله پاور بی آی دسکتاپ را داخل شبکه و از طریق مرورگر مشاهده کنیم، نیاز به ابزاری است که به آن power bi desktop report server گفته می شود. قبلا در مورد  این موضوع، مطلبی در وبلاگ نمودار قرار داده ایم. (نمایش داشبوردها تحت وب) حال در این [...]
نظرات