Liquid Fill Gauge Visual
Liquid Fill Gauge Visual
چهارشنبه, ۲۴ اردیبهشت , ۱۳۹۹

یکی از تفکرات اصلی کاستوم ویژوال‌های پاور بی‌آی (power bi visuals) آشکار کردن خلاقیت توسعه دهندگان برای ساختن ویژوال‌های بینش بخش(Insightful) برای حوزه‌های خاص است.

Liquid Fill Gauge یک گیج (Gauge) دایره‌ای است که نمایانگر مقدار به درصد است: مایع داخل دایره را تا مقدار متناسب به همراه انیمیشن امواج آب پر می‌کند.

استفاده ازکاستوم ویژوال Liquid Fill Gauge برای زمان‌هایی که می‌خواهید داده‌هایی را که نماینده میزان سطح مایعات هستند را مصورسازی کنید، فوق‌العاده است. به عنوان مثال، اگر شما یک دستگاه اینترنت اشیاء (IoT) دارید که سطح پروپان مخزن گریل باربکیو شما را کنترل می‌کند، شما باید داده‌های مربوط به آن را به پاور بی‌آی بفرستید و از Liquid Fill Gauge استفاده کنید تا قادر باشید از هر جایی در دنیا میزان خالی یا پر بودن آن را مشاهده کنید.

این ویژوال دارای قابلیتهای شخصی‌سازی زیادی است:

  • رنگ متن، اندازه، نمایش یا عدم نمایش درصد (%)
  • رنگ موج، ارتفاع، تنظیمات انیمیشن، و بیشتر
  • رنگ دایره و ضخامت

تصویر1

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
Acterys Matrix Light | Power BI Custom visual
Acterys Matrix Light | Power BI Custom visual

گزارشی منعطف بصورت ماتریس با فیلتر کردن و دریل‌داون (Drill Down) انتخابی ویژوال ماتریس ساده آستریس (Acterys Matrix Light) پاور بی‌آی، (در گذشته برنامه‌ریزی چابک)، نسخه ابتدایی ویژوال ماتریس آستریس پریمیوم است که تمام ویژگی‌های آستریس به خصوص برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی مفهومی، مدیریت کردن گزارشات بزرگ، طرح درختی و گزینه‌‌های گسترده قالب‌بندی (Formatting) را پشتیبانی […]

علم داده چیست؟
علم داده چیست؟
دیتاساینس به عنوان ترکیبی از ابزارها، الگوریتم‌ها، اصول و قوانین یادگیری ماشین ( Machine Learning ) تلقی می‌گردد که هدف نهایی آن دستیابی به الگوهای موجود در داده‌های خام است. حال ممکن است این سوال به وجود آید که تفاوت علم داده (data science) با کاری که متخصصین آمار انجام می‌دهند در چیست؟   تفاوت [...]
نظرات