Liquid Fill Gauge Visual
Liquid Fill Gauge Visual
چهارشنبه, ۲۴ اردیبهشت , ۱۳۹۹

یکی از تفکرات اصلی کاستوم ویژوال‌های پاور بی‌آی (power bi visuals) آشکار کردن خلاقیت توسعه دهندگان برای ساختن ویژوال‌های بینش بخش(Insightful) برای حوزه‌های خاص است.

Liquid Fill Gauge یک گیج (Gauge) دایره‌ای است که نمایانگر مقدار به درصد است: مایع داخل دایره را تا مقدار متناسب به همراه انیمیشن امواج آب پر می‌کند.

استفاده ازکاستوم ویژوال Liquid Fill Gauge برای زمان‌هایی که می‌خواهید داده‌هایی را که نماینده میزان سطح مایعات هستند را مصورسازی کنید، فوق‌العاده است. به عنوان مثال، اگر شما یک دستگاه اینترنت اشیاء (IoT) دارید که سطح پروپان مخزن گریل باربکیو شما را کنترل می‌کند، شما باید داده‌های مربوط به آن را به پاور بی‌آی بفرستید و از Liquid Fill Gauge استفاده کنید تا قادر باشید از هر جایی در دنیا میزان خالی یا پر بودن آن را مشاهده کنید.

این ویژوال دارای قابلیتهای شخصی‌سازی زیادی است:

  • رنگ متن، اندازه، نمایش یا عدم نمایش درصد (%)
  • رنگ موج، ارتفاع، تنظیمات انیمیشن، و بیشتر
  • رنگ دایره و ضخامت

تصویر1

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
horizontal-bar-chart
Horizontal bar chart | Power BI Custom visual

حتما زمان طراحی و ایجاد داشبورد با مشکل کمبود فضا برای قراردادن ویژوال ها مواجه شده اید. به همین منظور در این مطلب میخواهیم شما را با Horizontal Bar Chart  یا نمودار میله ای افقی آشنا کنیم کاربرد این چارت بسیار ساده است و می توانید با استفاده آن، نمودار های میله ای را بصورت […]

کاستوم ویژوال گانت چارت
Gantt Chart – Custom Visual
گانت چارت یکی از پر استفاده‌­ترین ابزارهای برنامه‌­ریزی پروژه است. همچنین با مصور کردن برنامه پروژه کمک می‌کند که پیشرفت آن را مانیتور کنید. گانت چارت، فعالیت­‌ها (Tasks/Events) را به همراه Timeline نمایش می‌دهد. در سمت چپ چارت Data Grid که لیست تمامی کارهای پروژه یا WBS را نمایش می‌دهد و در سمت راست به [...]
نظرات