Cylindrical Gauge | Power BI Custom visual
دوشنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۹

این ویژوال توسط MAQ Software ارائه شده است و ویژوالی بسیار ساده به حساب می‌آید.

اگر در مورد نحوه اضافه کردن ویژوال‌ها به Power BI  چیزی نمی‌دانید، پیشنهاد می‌کنیم به این صفحه مراجعه کنید.

هدف از طراحی این ویژوال، نمایش یک Metric در مقایسه با نقطه‌ی هدف (Target) بوده است. همچنین  شما می‌توانید محور سمت راست (Scale) این ویژوال را نیز به دلخواه حذف نمایید. در صورت نمایش این محور، می‌توانید بر اساس تنظیمات دلخواه برای مقادیر مینیمم و ماکسیمم، مقادیر مختلف را به صورت درجه‌بندی شده بر روی آن مشاهده نمایید. همچنین مقدار metric نیز در زیر سیلندر نوشته شده است.

Cylindrical Gauge

در تصویر فوق مقدار فروش نشان داده شده است که برابر با ۶۰.۵۲K است.

شما می‌توانید از Format Tab، مقداری را به عنوان Target انتخاب نمایید و با نمایش آن روی ویژوال، فاصله‌ی مقدار metric خود را تا نقطه‌ی هدف بسنجید. در مثال بالا، مقدار Target را برابر با ۹۰K در نظر می‌گیریم و ویژوال به صورت زیر تغییر خواهد کرد:

Cylindrical Gauge

شما می‌توانید برای استفاده‌ی بهتر از این ویژوال، با استفاده از ویژوال Slicer، فیلتر مورد نظر خود را ایجاد نمایید و برای فیلترهای مختلف، وضعیت پارامتر مورد نظر خود را بسنجید. در ویدیوی زیر، می‌توان مقدار فروش را بر اساس کشورهای مختلف فیلتر نمود:

Cylindrical Gauge

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید، در قسمت دیدگاه‌ها مطرح کنید.

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
Advance Card
ویژوال کارت پیشرفته بر پایه کارت پیش فرض power bi ایجاد شده است. نه تنها کلیه قابلیت های کارت پیش فرض را دارد بلکه قابلیت هایی مثل اضافه کردن label در ابتدا یا انتهای کارت، conditional formatting و tooltip را نیز اضافه کرده است. ویژگی های این ویژوال: Conditional formatting     Conditional formatting بر [...]
تصمیم گیری داده محور
چگونه تصمیم گیری داده محور بهتری داشته باشیم؟
با توجه به حجم روز افزون داه ها، اهمیت تصمیم گیری داده محور بر کسی پوشیده نیست. در این مقاله در مورد چرایی استفاده از Data Driven Decision Making  صحبت کردیم. در ادامه این مطلب قصد داریم ۱۰ راهکار عملی برای انجام بهتر تصمیم گیری داده محور در کسب و کار به شما پیشنهاد کنیم.  [...]
نظرات
Meisam

سلام ممنون از مطالب مفیدتون
من یه سوال داشتم اینکه ایا میشه داشبوردهایی که توی اکسل ایجاد کردیم را تحت وب نمایش بدیم؟