Cylindrical Gauge | Power BI Custom visual
Cylindrical Gauge | Power BI Custom visual
دوشنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۹

این ویژوال توسط MAQ Software ارائه شده است و ویژوالی بسیار ساده به حساب می‌آید.

اگر در مورد نحوه اضافه کردن ویژوال‌ها به Power BI  چیزی نمی‌دانید، پیشنهاد می‌کنیم به این صفحه مراجعه کنید.

هدف از طراحی این ویژوال، نمایش یک Metric در مقایسه با نقطه‌ی هدف (Target) بوده است. همچنین  شما می‌توانید محور سمت راست (Scale) این ویژوال را نیز به دلخواه حذف نمایید. در صورت نمایش این محور، می‌توانید بر اساس تنظیمات دلخواه برای مقادیر مینیمم و ماکسیمم، مقادیر مختلف را به صورت درجه‌بندی شده بر روی آن مشاهده نمایید. همچنین مقدار metric نیز در زیر سیلندر نوشته شده است.

Cylindrical Gauge

در تصویر فوق مقدار فروش نشان داده شده است که برابر با ۶۰.۵۲K است.

شما می‌توانید از Format Tab، مقداری را به عنوان Target انتخاب نمایید و با نمایش آن روی ویژوال، فاصله‌ی مقدار metric خود را تا نقطه‌ی هدف بسنجید. در مثال بالا، مقدار Target را برابر با ۹۰K در نظر می‌گیریم و ویژوال به صورت زیر تغییر خواهد کرد:

Cylindrical Gauge

شما می‌توانید برای استفاده‌ی بهتر از این ویژوال، با استفاده از ویژوال Slicer، فیلتر مورد نظر خود را ایجاد نمایید و برای فیلترهای مختلف، وضعیت پارامتر مورد نظر خود را بسنجید. در ویدیوی زیر، می‌توان مقدار فروش را بر اساس کشورهای مختلف فیلتر نمود:

Cylindrical Gauge

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید، در قسمت دیدگاه‌ها مطرح کنید.

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
slim data bar
Slim Data Bar

یکی دیگر از ویژوال هایی که می‌توانید در Power BI از آن استفاده کنید، ویژوال Slim Data Bar KPI است که توسط DellCable طراحی و منتشر شده است. در بسیاری از موارد در مصور‌سازی داده‌ها، نقطه‌ی هدفی برای سنجش وضعیت داده‌ها نسبت به هدف مورد نظر (Target) وجود دارد. این ویژوال برای نمایش مقدار یک […]

کاربرد هوش تجاری در حوزه مالی
کاربرد هوش تجاری در حوزه مالی
این روزها مدیران مالی تنها مسئولیت بایگانی اطلاعات و تهیه گزارشات را ندارند، بلکه از متخصصان حوزه مالی برای مشاوره استراتژیک در کسب و کار نیز استفاده میشود. چرا که کلیه فرایندهای سازمان به این حوزه ختم میشود و محدوده وسیعی از اطلاعات در اختیار آنها قرار دارد. برای استفاده درست از این اطلاعات باید [...]
نظرات
Meisam

سلام ممنون از مطالب مفیدتون
من یه سوال داشتم اینکه ایا میشه داشبوردهایی که توی اکسل ایجاد کردیم را تحت وب نمایش بدیم؟