covid-19
داشبورد وضعیت COVID-19 در جهان
سه شنبه, ۱۰ تیر , ۱۳۹۹

همانطور که می دانید مدت هاست که جهان با کووید ۱۹ دست و پنجه نرم می‌کند. این بیماری در قسمت های مختلف دنیا هر روز وضعیت جدیدی را نسبت به قبل پیدا می‌کند. در این میان خوب است که آمار covid 19 را به صورت به روز بتوانیم مشاهده کنیم.

قبلا  در این مقاله در مورد آمار کووید ۱۹ در ایران صحبت کردیم و داشبوردی از وضعیت به روز کرونا در ایران در این مقاله قرار دادیم. حال در این مقاله  شما می توانید داشبورد به روز وضعیت کرونا ویروس در کشورهای مختلف دنیا را ببینید.

در این گزارش وضعیت مبتلایان، بیماران و افرادی که به دلیل ابتلا به این ویروس فوت کرده اند، قابل مشاهده است. با اعمال فیلترهای مختلف، وضعیت این بیماری در کشورهای مختلف را می توان بررسی کرد. این گزارش به صورت روزانه به روز رسانی می‌شود.

شما میتوانید بازه های زمانی مختلف را برای این گزارش تنظیم کنید. همچنین اگر می خواهید وضعیت این ویروس را در کشورهای مختلف مشاهده و بررسی کنید، کافی است کشورهای مورد نظر خود را انتخاب کنید و به مقایسه وضعیت بپردازید. از طرفی روند (trend) این بیماری از بازه زمانی موردنظر قابل مشاهده می باشد.

اگر در مورد این داشبورد، سوال و یا نظری دارید، در قسمت نظرات مطرح کنید.

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
طراجی ویژوال های Power BI با استفاده از R
طراحی ویژوال های Power BI با استفاده از R

همانطور که می‌دانید R یک زبان و محیط رای انجام محاسبات آماری و رسم گراف می‌باشد. R مجموعه بسیار بزرگی از تکنیک‌های آماری و گرافیکی را در خود جای می‌دهد. در بروزرسانی‌های جدید Power BI  می‌توانید از این زبان استفاده کرده و داده‌های خود را مصور کنید.

Dynamic tooltip
Dynamic Tooltip | Custom Visual

  یکی از مواردی که می‌تواند منجر به دید عمیق‌تر و جزئی‌تر  نسبت به ویژوال‌های موجود در داشبورد شود، استفاده از Dynamic Tooltip است که توسط MAQ LLC ارائه شده است. این ویژوال در واقع اطلاعات تکمیلی برای هر کدام از چارت‌های موجود را نمایش می‌دهد که ممکن است به صورت نمایش مژرها و یا […]

نظرات