Circle KPI Gauge | Power BI Custom visual
Circle KPI Gauge | Power BI Custom visual
پنجشنبه, ۲۲ خرداد , ۱۳۹۹

در این مقاله قصد داریم ویژوال جدیدی به نام Circle KPI Gauge را معرفی کنیم. این ویژوال توسط Paypal_ITA منتشر شده و می‌تواند بر اساس قوانین از پیش تعیین شده توسط شما، تغییر رنگ دهد.

 

Circle KPI Gauge

هر KPI می‌تواند به عنوان یک Donut Chart نمایش داده شود. کاربرد این ویژوال که متشکل از یک حلقه‌ی داخلی و یک حلقه‌ی خارجی می‌باشد، نمایش داده‌ به صورت درصدی و با استفاده از رنگ‌های مختلف است. امکان تغییر ضخامت و رنگ این حلقه‌ها و سایر تنظیمات ظاهری برای این ویژوال نیز وجود دارد.

شما با تعیین اعداد ماکسیمم و مینیمم در بخش تنظیمات مربوطه مطابق شکل زیر، می‌توانید مشخص نمایید که برای چه اعدادی چه رنگ‌هایی توسط این ویژوال به شما نمایش داده شود:

Circle KPI Gauge

برای استفاده‌ی مناسب از این ویژوال، می‌توانید از یک Slicer برای فیلتر کردن داده‌های خود استفاده نمایید. به عنوان مثال، با قرار دادن سال‌های مختلف در ویژوال Slicer، می‌توانید با انتخاب سال‌های دلخواه خود، پارامتر دلخواه خود را به صورت درصدی ببینید و به سادگی با توجه به رنگ ویژوال Circle KPI Gauge، به وضعیت آن پارامتر در سال انتخابی پی ببرید.

به عنوان مثال در سال ۲۰۱۲، پارامتر مورد نظر ۱۷ درصد و با وضعیت قرمز و در سال ۲۰۱۷، ۹۶ درصد و باوضعیت سبز بوده که توسط این ویژوال به شما نشان داده می‌شود:

 

 

Circle KPI Gauge

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید، در قسمت دیدگاه‌ها مطرح کنید.

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
علم داده چیست؟
علم داده چیست؟
دیتاساینس به عنوان ترکیبی از ابزارها، الگوریتم‌ها، اصول و قوانین یادگیری ماشین ( Machine Learning ) تلقی می‌گردد که هدف نهایی آن دستیابی به الگوهای موجود در داده‌های خام است. حال ممکن است این سوال به وجود آید که تفاوت علم داده (data science) با کاری که متخصصین آمار انجام می‌دهند در چیست؟   تفاوت [...]
ویژوال dot plot
Dot Plot | Power BI Custom Visual
درست مثل Impact Bubble Chart، که از چندین مژر پشتیبانی می‌کند، Dot Plot هم این امکان را فراهم کرده است که ۴ بعد متفاوت را از طریق ۳ محور و یک فیلد legend به تصویر بکشید. علاوه بر این امکانات گسترده‌ای برای شخصی‌سازی ظاهر نمودار نیز وجود دارد. در نمودار زیر هر حباب میزان فروش [...]
نظرات