word cloud
word cloud
چهارشنبه, ۲۴ اردیبهشت , ۱۳۹۹

اگر مطالب مرتبط با تحلیل شبکه های اجتماعی را دنبال کرده باشید، حتما با تصاویری مانند نمونه زیر روبرو شده اید. جالب است بدانید که با استفاده از Power BI نیز می توانید تصاویری مانند نمونه زیر را بسازید.

word cloud

 

اما هدف چیست؟

هدف از word cloud این است که فرضا ببینیم پروفایل مورد نظر در اینستاگرام بیشتر چه واژگانی را در کپشن پست های خود به کار برده است.

برای این منظور پاور بی آی کاستوم ویژوال مخصوصی دارد که بواسطه آن می توانید دیتاست مورد نظر خود را به نرم افزار منتقل کرده و ببینید کدام کلمات بیشتر تکرار شده اند.

طبیعی است که کلمات پرتکرار با سایز بزرگ تر نمایش داده می شوند.

برای شروع باید کاستوم ویژوال Word Cloud را به محیط PBI ایمپورت کنید.  برای این منظور می توانید آموزش این کار را در این پست مشاهده کنید.

بعد از اینکه به پاور بی آی اضافه شد، لوگو آن در پنجره Visualizations نمایش داده می شود.

 

word cloud

 

همچنین مانند دیگر ویژوال ها، این ابزار نیز از تنظیمات مخصوص به خود برخوردار است که می توانید آن ها را تغییر داده تا به نتیجه مطلوب خود برسید.

 

word cloud

 

از قابلیت های خوب این کاستوم ویژوال این است که می توانید سایز کلمات را مشخص کرده و آن ها را Rotate کنید.

 

word cloud

 

برای اطلاعات بیشتر و مشاهده سورس کد می توانید به لینک مراجعه کنید.

اگر با مشکلی مواجه شدید می توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

 

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
traffic light
Traffic light

در این مطلب قصد داریم به چگونگی ایجاد Traffic Light KPI در Power BI بپردازیم. ایجاد Traffic Light KPI در یک جدول در گذشته به دلیل نیاز به اتصال به یک URL و استفاده از URL تصویر، کار دشواری بود. ولی با توجه به آپدیت ارائه شده در ماه می سال  برای ۲۰۱۸، می‌توان به […]

Play Axis 
Play Axis 

این ویژوال مانند یک اسلایسر داینامیک عمل میکند و بدون نیاز به تعامل کاربر، سایر ویژوال ها را متحرک می­نماید. یک کاستوم ویژوال عالی برای نمایش گزارشات بدون اینکه نیاز داشته باشید هر بار فیلتر گزارش خود را تغییر دهید.  این ویژگی برای مشاهده روند و الگوی دیتا بسیار کاربردی است، چون تنها با کلیک […]

نظرات