word cloud
word cloud
چهارشنبه, ۲۴ اردیبهشت , ۱۳۹۹

اگر مطالب مرتبط با تحلیل شبکه های اجتماعی را دنبال کرده باشید، حتما با تصاویری مانند نمونه زیر روبرو شده اید. جالب است بدانید که با استفاده از Power BI نیز می توانید تصاویری مانند نمونه زیر را بسازید.

word cloud

 

اما هدف چیست؟

هدف از word cloud این است که فرضا ببینیم پروفایل مورد نظر در اینستاگرام بیشتر چه واژگانی را در کپشن پست های خود به کار برده است.

برای این منظور پاور بی آی کاستوم ویژوال مخصوصی دارد که بواسطه آن می توانید دیتاست مورد نظر خود را به نرم افزار منتقل کرده و ببینید کدام کلمات بیشتر تکرار شده اند.

طبیعی است که کلمات پرتکرار با سایز بزرگ تر نمایش داده می شوند.

برای شروع باید کاستوم ویژوال Word Cloud را به محیط PBI ایمپورت کنید.  برای این منظور می توانید آموزش این کار را در این پست مشاهده کنید.

بعد از اینکه به پاور بی آی اضافه شد، لوگو آن در پنجره Visualizations نمایش داده می شود.

 

word cloud

 

همچنین مانند دیگر ویژوال ها، این ابزار نیز از تنظیمات مخصوص به خود برخوردار است که می توانید آن ها را تغییر داده تا به نتیجه مطلوب خود برسید.

 

word cloud

 

از قابلیت های خوب این کاستوم ویژوال این است که می توانید سایز کلمات را مشخص کرده و آن ها را Rotate کنید.

 

word cloud

 

برای اطلاعات بیشتر و مشاهده سورس کد می توانید به لینک مراجعه کنید.

اگر با مشکلی مواجه شدید می توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

 

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع تخصصی هوش تجاری و تحلیل اطلاعات
مقالات مرتبط
Chord Chart – Custom Visual
کاستوم ویژوال Chord Chart برای نمایش ارتباط ماتریسی بین داده‌­ها کاربرد دارد. این نمودار برای مقایسه مشترکات در یک دیتاست و میان گروه‌­های مختلف داده مناسب است. نقاط (Nodes) در اطراف دایره قرار دارند و ارتباطات به صورت وتر (chord) دایره که به شکل منحنی و کمان است بین این نقاط مشخص شده‌اند. ویژگی‌های کاستوم [...]
چرا Power BI ؟

پاور بی آی مجموعه‌ای از سرویس‌ها می‌باشد که امکان تحلیل داده‌های کسب و کار را برای کارشناسان این حوزه فراهم می‌کند. بصورت کلی وقتی صحبت از پاور بی آی به میان می‌‏آید، تحلیل اطلاعات در ذهن نقش می‌بندد.

نظرات