word cloud
word cloud
چهارشنبه, ۲۴ اردیبهشت , ۱۳۹۹

اگر مطالب مرتبط با تحلیل شبکه های اجتماعی را دنبال کرده باشید، حتما با تصاویری مانند نمونه زیر روبرو شده اید. جالب است بدانید که با استفاده از Power BI نیز می توانید تصاویری مانند نمونه زیر را بسازید.

word cloud

 

اما هدف چیست؟

هدف از word cloud این است که فرضا ببینیم پروفایل مورد نظر در اینستاگرام بیشتر چه واژگانی را در کپشن پست های خود به کار برده است.

برای این منظور پاور بی آی کاستوم ویژوال مخصوصی دارد که بواسطه آن می توانید دیتاست مورد نظر خود را به نرم افزار منتقل کرده و ببینید کدام کلمات بیشتر تکرار شده اند.

طبیعی است که کلمات پرتکرار با سایز بزرگ تر نمایش داده می شوند.

برای شروع باید کاستوم ویژوال Word Cloud را به محیط PBI ایمپورت کنید.  برای این منظور می توانید آموزش این کار را در این پست مشاهده کنید.

بعد از اینکه به پاور بی آی اضافه شد، لوگو آن در پنجره Visualizations نمایش داده می شود.

 

word cloud

 

همچنین مانند دیگر ویژوال ها، این ابزار نیز از تنظیمات مخصوص به خود برخوردار است که می توانید آن ها را تغییر داده تا به نتیجه مطلوب خود برسید.

 

word cloud

 

از قابلیت های خوب این کاستوم ویژوال این است که می توانید سایز کلمات را مشخص کرده و آن ها را Rotate کنید.

 

word cloud

 

برای اطلاعات بیشتر و مشاهده سورس کد می توانید به لینک مراجعه کنید.

اگر با مشکلی مواجه شدید می توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

 

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
Power BI - Nov 2018
۶ امکان جدید Power BI Desktop نسخه نوامبر ۲۰۱۸ که باید بدانیم!

همونطور که می دونید هر ماه نسخه جدیدی از Power BI Desktop منتشر می شه اما نسخه نوامبر ۲۰۱۸ Power BI desktop انقدر امکانات جدید و خوبی بهش اضافه شده که تصمیم گرفتم یک پست اختصاصی توی وبسایت قرار بدم. خب بریم سراغ امکانات جدید و مهم این بروزرسانی

نمودارهای جغرافیایی در پاور بی آی
نمایش اطلاعات جغرافیایی در power bi
فرض کنید داده‌های فروش تعدادی و ریالی شرکت‌تان در استان‌های مختلف کشور، در اختیار دارید. اگر قرار باشد آن‌ها را در داشبورد به شکلی خوانا نمایش دهید، قطعا استفاده از چارت‌هایی مانند جدول، گزینه ایده آلی نخواهد بود. در نتیجه نیاز است تا بصورت گرافیکی آمار خود را ارائه کنید. که جدا از زیبایی، فهم [...]
نظرات