synoptic panel - custom visual
Synoptic Panel – Custom Visual
شنبه, ۷ دی , ۱۳۹۸

فرض کنید میخواهید نقاط مختلف یک تصویر را با جزئیات، داخل داشبورد خود نمایش دهید. که البته این نوع نمایش می تواند الزاما نقشه یا موقعیت جغرافیایی نباشد.

برای این منظور می توانید از ابزار سیناپتیک پنل در پاور بی آی استفاده کنید. که در ادامه توضیحاتی در رابطه با چگونگی استفاده آن ارائه می دهیم.

یکی از نکات مهم در مورد این کاستوم ویژوال، فرمت تصویری است که استفاده می کنید. که ترجیحا باید بصورت SVG باشد. اما استفاده از jpg و png نیز بدون مانع است.

ابتدا باید به سایت Synoptic Designer رفته و تصویر مدنظر خود را داخل آن آپلود کنید.

synoptic designer power bi

(همچنین در تب گالری نیز امکان استفاده از تصاویر پیش فرض وجود دارد.)

بعد از اینکه تصویر را داخل سایت وارد کردید، می توانید با کلیک بر روی بخش مورد نظر، موقعیت آن را تعریف کرده و یک نام برای آن ثبت کنید.

تنظیمات کاستوم ویژوال synoptic panel

برای انتخاب اجزای مختلف تصویر محدودیتی وجود نداشته و می توان به تعداد دلخواه فضا مشخص کرد.

بعد از اینکه بصورت کامل بخش هایی که میخواهید را تعریف کردید، باید روی Export TO PowerBI در سمت راست تصویر کلیک کنید. سپس پنجره ای مانند شکل زیر باز می شود.

انتقال نقشه ها به power bi

حال همانطور که داخل تصویر قید شده است، باید بر روی آن کلیک راست کرده گزینه Save Image as یا Save Picture as را انتخاب کنید. سپس محل ذخیره سازی آن در سیستم خودتان را مشخص کرده تا فایل با فرمت SVG دانلود شود.

اگر فکر میکنید تصویر شما مهم است و در آینده مورد استفاده اشخاص دیگر نیز قرار می‌گیرد، می‌توانید با طی کردن مراحل زیر، آن را در بخش گالری قرار دهید.

ابتدا نیاز است تا Submit TO Gallery را انتخاب کنید تا پنجره‌ای مانند شکل زیر باز شود.

تنظیمات کاستوم ویژوال synoptic panel

همانطور که در آن توضیح داده شده است، می توانید فایلی که با پسوند SVG دانلود کردید به آدرس موجود در عکس ایمیل کنید تا آن را در بخش گالری قرار دهند.

حال که مراحل بالا را با موفقیت پشت سر گذاشتید، باید آن را داخل پاور بی آی وارد کنید.

در ابتدا نیاز است که کاستوم ویژوال را از لینک دریافت کرده و داخل پاور power bi ایمپورت کنید.

بعد از اینکه فیلد های خود را انتخاب کردید، می توانید فایل svg را داخل ویژوال از طریق گزینه Local maps وارد کنید.

custom visual - synoptic panel

همچنین در تنظیمات سیناپتیک پنل می توان برای بخش های مختلف رنگ بندی متنوعی تعریف کنید.

تنظیمات رنگ بخش ها در synoptic panel

یا این امکان وجود دارد که برای تمام فایل svg خود طیف رنگی اختصاص دهید.

ایجاد طیف رنگی در بخش های مختلف synoptic panel

در صورتی که حین انجام کار دچار مشکل شدید یا سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات مطرح کنید.

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
Acterys Matrix Light | Power BI Custom visual

گزارشی منعطف بصورت ماتریس با فیلتر کردن و دریل‌داون (Drill Down) انتخابی ویژوال ماتریس ساده آستریس (Acterys Matrix Light) پاور بی‌آی، (در گذشته برنامه‌ریزی چابک)، نسخه ابتدایی ویژوال ماتریس آستریس پریمیوم است که تمام ویژگی‌های آستریس به خصوص برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی مفهومی، مدیریت کردن گزارشات بزرگ، طرح درختی و گزینه‌‌های گسترده قالب‌بندی (Formatting) را پشتیبانی […]

bullet chart - custom visual
Bullet Chart – Custom Visual
نمودارهای Bullet نوعی از نمودارهای میله‌ای (bar chart) است که توسط Stephen Few برای جایگزینی با گیج‌­ها و میترها توسعه یافت. نمودار Bullet مزایای زیر را نسبت به گیج­‌ها دارد. فضای کمتری را اشغال می­‌کند و می‌­تواند به صورت افقی و عمودی چرخانده شود. چندین measure را نمایش می‌­دهد. خواندن آن آسان­‌تر است و اطلاعات [...]
نظرات
امین

سلام. میشه در مورد ویژوال ویزیو که شبیه همینکار رو میکنه و میشه باهاش سیستم مانیتوریگ یک خط تولید یا محیط فیزیکی رو راه اندازی کرد هم توضیح بدین؟ برای استفاده ازش حتمن باید آفیس ۳۶۵ رو به دلار خرید؟

    آرمان فلاح

    سلام دوست عزیز
    بلی، با استفاده از کاستوم ویژوال visio هم می توان همچین کاری انجام داد به خاطر ویزیو ما امکانات بیشتری داریم اما برای استفاده از این کاستوم ویژوال باید یکی از این دو سرویس را خریداری کرده باشید sharepoint online و یا onedrive for business