slim data bar
Slim Data Bar
چهارشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۳۹۹

یکی دیگر از ویژوال هایی که می‌توانید در Power BI از آن استفاده کنید، ویژوال Slim Data Bar KPI است که توسط DellCable طراحی و منتشر شده است.

در بسیاری از موارد در مصور‌سازی داده‌ها، نقطه‌ی هدفی برای سنجش وضعیت داده‌ها نسبت به هدف مورد نظر (Target) وجود دارد.

این ویژوال برای نمایش مقدار یک شاخص کلیدی عملکرد (KPI) بوده و در نتیجه برای نمایش میزان پیشرفت نسبت به نقطه‌ی هدف (Target) ، می‌توانید از آن استفاده کنید که مقدار پیشرفت شما به صورت یک Slim Bar رنگی خواهد بود.

از مزایای این ویژوال می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱-نشان دادن پیشروی به سمت Target

۲-اشغال حداقلی فضای داشبورد در گزارش شما؛ امکان ساخت آن در تنها دو باکس و نمایش آن در گزارش Power BI Mobile نیز وجود دارد.

slim data bar

مطابق شکل نشان داده شده، می‌توان میزان فروش در ۴ منطقه را مشاهده نمود و به آسانی تشخیص داد که آیا مقادیر فروش به میزان مد نظر (Target) رسیده‌اند یا خیر؛ که در این شکل رنگ سبز نشانگر رسیدن به Target و رنگ قرمز نشانگر کمتر بودن میزان فروش از میزان مد نظر در آن مناطق است.

شما می‌توانید مقدار Target و یک مقدار بیشینه را در این ویژوال تعیین نمایید تا بر روی مقدار پارامتر خود کنترل داشته باشید.

همچنین مطابق با شکل زیر، با قرار دادن نشانگر موس بر روی ویژوال می‌توانید اطلاعاتی از قبیل مقدار کنونی پارامتر مورد نظر، مقدار Target و میزان فاصله‌ی کنونی پارامتر تا رسیدن به مقدار Target را مشاهده کنید.

همچنین می‌توانید بنا بر نیاز خود تنظیمات مربوط به این ویژوال را تغییر دهید.

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید، در قسمت دیدگاه‌ها مطرح کنید.

 

slim data bar

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع تخصصی هوش تجاری و تحلیل اطلاعات
مقالات مرتبط
Radar Chart – Custom Visual
نمودار رادار چند موضوع را در محورهای یکسان بررسی کرده و به تصویر می­کشد. این نمودار همچنین به نمودار (Web Chart)، نمودار عنکبوتی (Spider Chart) و نمودار ستاره­ای (Star Chart) نیز شناخته می­شود. این نمودار برای نمایش عملکرد متریک­های مختلف استفاده می­شود. نمودار رادار برای نمایش  چند متغیر به شکل یک نمودار دو بعدی بر [...]
آیا Power BI رایگان است؟
آیا Power BI رایگان است؟

بارها از بنده در ارتباط با لایسنس Power BI سوال شده که آیا این نرم افزار رایگان هست؟ هزینه لایسنس آن چقدر هست؟ و موضوع دیگر اینکه مجوزهای Power BI چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ به همین خاطر در این مطلب سعی کردم خیلی ساده این موضوع را بررسی کنم و امیدوارم که دغدغه دوستان […]

نظرات