slim data bar
Slim Data Bar
چهارشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۳۹۹

یکی دیگر از ویژوال هایی که می‌توانید در Power BI از آن استفاده کنید، ویژوال Slim Data Bar KPI است که توسط DellCable طراحی و منتشر شده است.

در بسیاری از موارد در مصور‌سازی داده‌ها، نقطه‌ی هدفی برای سنجش وضعیت داده‌ها نسبت به هدف مورد نظر (Target) وجود دارد.

این ویژوال برای نمایش مقدار یک شاخص کلیدی عملکرد (KPI) بوده و در نتیجه برای نمایش میزان پیشرفت نسبت به نقطه‌ی هدف (Target) ، می‌توانید از آن استفاده کنید که مقدار پیشرفت شما به صورت یک Slim Bar رنگی خواهد بود.

از مزایای این ویژوال می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱-نشان دادن پیشروی به سمت Target

۲-اشغال حداقلی فضای داشبورد در گزارش شما؛ امکان ساخت آن در تنها دو باکس و نمایش آن در گزارش Power BI Mobile نیز وجود دارد.

slim data bar

مطابق شکل نشان داده شده، می‌توان میزان فروش در ۴ منطقه را مشاهده نمود و به آسانی تشخیص داد که آیا مقادیر فروش به میزان مد نظر (Target) رسیده‌اند یا خیر؛ که در این شکل رنگ سبز نشانگر رسیدن به Target و رنگ قرمز نشانگر کمتر بودن میزان فروش از میزان مد نظر در آن مناطق است.

شما می‌توانید مقدار Target و یک مقدار بیشینه را در این ویژوال تعیین نمایید تا بر روی مقدار پارامتر خود کنترل داشته باشید.

همچنین مطابق با شکل زیر، با قرار دادن نشانگر موس بر روی ویژوال می‌توانید اطلاعاتی از قبیل مقدار کنونی پارامتر مورد نظر، مقدار Target و میزان فاصله‌ی کنونی پارامتر تا رسیدن به مقدار Target را مشاهده کنید.

همچنین می‌توانید بنا بر نیاز خود تنظیمات مربوط به این ویژوال را تغییر دهید.

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید، در قسمت دیدگاه‌ها مطرح کنید.

 

slim data bar

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
venn diagram
Venn Diagram

نمایش رابطه بین دو یا چند مجموعه داده (Dataset) نمودار ون (Venn) که توسط MAQ Software بوجود آمده است روابط منطقی بین مجموعه‌ای از دیتاست‌ها(Dataset)، که هر کدام توسط یک دایره نمایش داده می‌شود را نشان می‌دهد. تقاطع دایره‌ها نمایانگر خصایصی است که در میان دیتاست‌های(Dataset) همپوشان مشترک است.   موارد استفاده در کسب و […]

چطور Power BI یاد بگیرم؟
چطور Power BI یاد بگیرم؟
 Power BI به عنوان بهترین پلتفرم برای پیاده‌سازی هوش تجاری محسوب می‌شود. امروزه در اکثر سازمان‌های بزرگ و کوچک نیاز به پیاده‌سازی هوش تجاری، تحلیل اطلاعات و طراحی داشبوردهای مدیریتی احساس می‌شود. این کارها با استفاده از Power BI قابل انجام است. بنابراین کارشناسان حوزه‌های مختلف به دنبال یادگیری و شرکت در دوره‌های آموزش Power [...]
نظرات