slim data bar
Slim Data Bar
چهارشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۳۹۹

یکی دیگر از ویژوال هایی که می‌توانید در Power BI از آن استفاده کنید، ویژوال Slim Data Bar KPI است که توسط DellCable طراحی و منتشر شده است.

در بسیاری از موارد در مصور‌سازی داده‌ها، نقطه‌ی هدفی برای سنجش وضعیت داده‌ها نسبت به هدف مورد نظر (Target) وجود دارد.

این ویژوال برای نمایش مقدار یک شاخص کلیدی عملکرد (KPI) بوده و در نتیجه برای نمایش میزان پیشرفت نسبت به نقطه‌ی هدف (Target) ، می‌توانید از آن استفاده کنید که مقدار پیشرفت شما به صورت یک Slim Bar رنگی خواهد بود.

از مزایای این ویژوال می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱-نشان دادن پیشروی به سمت Target

۲-اشغال حداقلی فضای داشبورد در گزارش شما؛ امکان ساخت آن در تنها دو باکس و نمایش آن در گزارش Power BI Mobile نیز وجود دارد.

slim data bar

مطابق شکل نشان داده شده، می‌توان میزان فروش در ۴ منطقه را مشاهده نمود و به آسانی تشخیص داد که آیا مقادیر فروش به میزان مد نظر (Target) رسیده‌اند یا خیر؛ که در این شکل رنگ سبز نشانگر رسیدن به Target و رنگ قرمز نشانگر کمتر بودن میزان فروش از میزان مد نظر در آن مناطق است.

شما می‌توانید مقدار Target و یک مقدار بیشینه را در این ویژوال تعیین نمایید تا بر روی مقدار پارامتر خود کنترل داشته باشید.

همچنین مطابق با شکل زیر، با قرار دادن نشانگر موس بر روی ویژوال می‌توانید اطلاعاتی از قبیل مقدار کنونی پارامتر مورد نظر، مقدار Target و میزان فاصله‌ی کنونی پارامتر تا رسیدن به مقدار Target را مشاهده کنید.

همچنین می‌توانید بنا بر نیاز خود تنظیمات مربوط به این ویژوال را تغییر دهید.

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید، در قسمت دیدگاه‌ها مطرح کنید.

 

slim data bar

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
Power BI - Nov 2018
۶ امکان جدید Power BI Desktop نسخه نوامبر ۲۰۱۸ که باید بدانیم!

همونطور که می دونید هر ماه نسخه جدیدی از Power BI Desktop منتشر می شه اما نسخه نوامبر ۲۰۱۸ Power BI desktop انقدر امکانات جدید و خوبی بهش اضافه شده که تصمیم گرفتم یک پست اختصاصی توی وبسایت قرار بدم. خب بریم سراغ امکانات جدید و مهم این بروزرسانی

کاستوم ویژوال Power KPI
Power KPI – Custom Visual
در این متن قصد داریم در رابطه با ویژوال قدرتمند Power KPI صحبت کنیم. همانطور که از نام آن پیداست، این ویژوال توانایی بالایی در نمایش شاخص‌های مختلف دارد. فرض کنید می‌خواهید عملکرد ۲شاخص را در مدت زمانی یکسان مقایسه کنید، برای این منظور Power KPI امکانات لازم را مانند شکل زیر به شما ارائه [...]
نظرات