radar chart
Radar Chart – Custom Visual
پنجشنبه, ۲۶ دی , ۱۳۹۸

نمودار رادار چند موضوع را در محورهای یکسان بررسی کرده و به تصویر می­کشد. این نمودار همچنین به نمودار (Web Chart)، نمودار عنکبوتی (Spider Chart) و نمودار ستاره­ای (Star Chart) نیز شناخته می­شود. این نمودار برای نمایش عملکرد متریک­های مختلف استفاده می­شود.

radar chart در power bi

نمودار رادار برای نمایش  چند متغیر به شکل یک نمودار دو بعدی بر روی محورهایی که از یک مبدا شروع می­شوند و هر کدام یک دسته بندی از دیتا را نمایش می­دهند، استفاده می­شود. کلیه محورها با فاصله یکسان به صورت خطوط شبکه­ای به یکدیگر متصل شده­اند که تشکیل یک چند ضلعی می­دهند.

از این نمودار میتوان فهمید که متغیرها در کدام دسته­بندی­ها، بیشترین و کمترین رتبه را دارند. همین ویژگی، این نمودار را برای نمایش عملکرد مثل: تحلیل مهارت کارکنان، بازیکنان ورزشی، مقایسه محصولات و غیره برجسته می­کند.

مراحل استفاده از این نمودار در Power BI:

  • ابتدا نمودار را از اینجا دانلود کنید.
  • در قسمت دسته­‌بندی (Category) لیست آیتم‌­هایی که می­‌خواهید در محورها نمایش داده شود را وارد کنید.
  • در محور Y مقادیر هر دسته­‌بندی را وارد کنید.
کاستوم ویژوال رادار چارت
  • در محور Y متغیرها را وارد کنید.
رادار چارت در پاور بی آی

همچنین می‌توانید قسمت فیلد شکل ظاهری نمودار را به دلخواه تغییر دهید.

در مجموع این ویژوال ابزاری قوی برای مقایسه ابعاد مختلف یک متریک در اختیار شما قرار می­دهد که با استفاده از آن می­توانید اثر دسته بندی های مختلف را در یک نگاه مشاهده کنید.

اگر در مورد این مقاله سوال، پیشنهاد و یا انتقادی دارید، در قسمت دیدگاه‌ها مطرح کنید.

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
top challenges in business intelligence
چالش‌های پیاده سازی هوش تجاری
اطمینان از کیفیت داده   کیفیت و کامل بودن داده‌ها مهم‌ترین فاکتورها در موفقیت راهکارهای BI هستند که برای سازمان ها ضروری است. برای سازمان‌ها حیاتی است که ارزیابی‌های ضروری را برای اطمینان از اعتبار داده ها انجام دهند. از آنجایی که داده به صورت متفاوتی برای هوش کسب و کار استفاده می‌شود، اگر داده‌ها [...]
چرا Power BI ؟

پاور بی آی مجموعه‌ای از سرویس‌ها می‌باشد که امکان تحلیل داده‌های کسب و کار را برای کارشناسان این حوزه فراهم می‌کند. بصورت کلی وقتی صحبت از پاور بی آی به میان می‌‏آید، تحلیل اطلاعات در ذهن نقش می‌بندد.

نظرات