Radar Chart – Custom Visual
پنجشنبه, ۲۶ دی , ۱۳۹۸

نمودار رادار چند موضوع را در محورهای یکسان بررسی کرده و به تصویر می­کشد. این نمودار همچنین به نمودار (Web Chart)، نمودار عنکبوتی (Spider Chart) و نمودار ستاره­ای (Star Chart) نیز شناخته می­شود. این نمودار برای نمایش عملکرد متریک­های مختلف استفاده می­شود.

radar chart در power bi

نمودار رادار برای نمایش  چند متغیر به شکل یک نمودار دو بعدی بر روی محورهایی که از یک مبدا شروع می­شوند و هر کدام یک دسته بندی از دیتا را نمایش می­دهند، استفاده می­شود. کلیه محورها با فاصله یکسان به صورت خطوط شبکه­ای به یکدیگر متصل شده­اند که تشکیل یک چند ضلعی می­دهند.

از این نمودار میتوان فهمید که متغیرها در کدام دسته­بندی­ها، بیشترین و کمترین رتبه را دارند. همین ویژگی، این نمودار را برای نمایش عملکرد مثل: تحلیل مهارت کارکنان، بازیکنان ورزشی، مقایسه محصولات و غیره برجسته می­کند.

مراحل استفاده از این نمودار در Power BI:

  • ابتدا نمودار را از اینجا دانلود کنید.
  • در قسمت دسته­‌بندی (Category) لیست آیتم‌­هایی که می­‌خواهید در محورها نمایش داده شود را وارد کنید.
  • در محور Y مقادیر هر دسته­‌بندی را وارد کنید.
کاستوم ویژوال رادار چارت
  • در محور Y متغیرها را وارد کنید.
رادار چارت در پاور بی آی

همچنین می‌توانید قسمت فیلد شکل ظاهری نمودار را به دلخواه تغییر دهید.

در مجموع این ویژوال ابزاری قوی برای مقایسه ابعاد مختلف یک متریک در اختیار شما قرار می­دهد که با استفاده از آن می­توانید اثر دسته بندی های مختلف را در یک نگاه مشاهده کنید.

اگر در مورد این مقاله سوال، پیشنهاد و یا انتقادی دارید، در قسمت دیدگاه‌ها مطرح کنید.

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
covid-19
داشبورد وضعیت COVID-19 در جهان
همانطور که می دانید مدت هاست که جهان با کووید ۱۹ دست و پنجه نرم می‌کند. این بیماری در قسمت های مختلف دنیا هر روز وضعیت جدیدی را نسبت به قبل پیدا می‌کند. در این میان خوب است که آمار covid 19 را به صورت به روز بتوانیم مشاهده کنیم. قبلا  در این مقاله در [...]
DAX چیست؟
DAX چیست؟

در Power BI، تمامی مدلسازی‌‌ها و محاسبات فقط و فقط با استفاده از زبان DAX انجام می‌شود. جالب است بدانید که در پشت صحنه POWER BI تمامی فرایندها با استفاده از فرمول نویسی با زبان DAX می‌باشد

نظرات