معرفی ظاهر جدید Power BI Service
دوشنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۸

در این مقاله قصد داریم در مورد ظاهر جدید پاور بی آی سرویس صحبت کنیم و با تغییرات آن آشنا شویم. در جدیدترین به روزرسانی Power BI Service، رابط کاربری بروز شده و چهره‌ای مدرن‌تر به خود گرفته است.

تغییرات ظاهری Power BI

این تغییرات ظاهری از تاریخ ۳۱ جولای ۲۰۱۹ برای کاربران در دسترس است.

”چرا ظاهر Power BI Service تغییر کرده است؟

تغییرات جدید از رشد روز افزون استفاده از پاور بی آی در سازمان‌ها الهام گرفته شده است. سعی شده تا قدرت و سادگی را همزمان ارائه دهد. اخیراً ما شاهد تغییرات چشم‌گیر در تعامل کاربران با پاور بی آی بوده ایم، و مشتریان به ویژگی‌های غنی این نرم‌افزار و سادگی استفاده از آن علاقه نشان داده اند.

هر ماه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از Power Bi استفاده می‌کنند و ما نیاز های متنوع آن‌ها را تشخیص داده ایم.

برای ایجاد تجربه‌ای دلنشین از فرآیند customer-centric design (طراحی مشتری محور) استفاده شده است که مبنای آن خواسته‌ها، نیازها و چالش‌های مشتریان می‌باشد.

چه چیزهایی تغییر کرده است؟

Meta Data -1 (فرا داده)

جزئیاتی مانند آخرین تاریخ بروز شدن و اطلاعات تماس برای مشتریان در این بخش قرار گرفته است.

Vertical Navigation -2 (جهت یابی عمودی)

اکنون صفحات گزارش برجسته‌تر شده‌اند و این امر به دلیل آشنایی مشتریان با وُرد و پاورپوینت می‌باشد. به علاوه کاربران می‌توانند ابعاد پنل ها را تغییر دهند.

 ( نوار اکشن ساده شده)Simplified action bar-3

در تغییرات جدید نوار اکشن ساده‌ شده است. به عنوان مثال مشاهده کامنت ها، خروجی گرفتن و بوکمارک کردن گزارش ها به نسبت گذشته آسان‌تر است.

 (تجربه فیلتر جدید)New filter experience -4

در پنل فیلتر ها نیز تغییرات متفاوتی را شاهد هستیم. از جمله تغییر رنگ زمینه و نمایش بصورت pop up که در تمام گزارش ها می‌توانید آن را مشاهده کنید.

 (رنگ‌ها و آیکون‌های جدید)New colors and icons-5

سراسر رابط کاربری دچار تغییر رنگ شده است و در تِم و آیکون ها رنگ‌های روشن‌تری را می‌توانید مشاهده کنید. به طوری که اصلی‌ترین نقطه تمرکز بوم گزارش، مصورسازی های شما می‌باشد.

Feature parity – No functionality has been removed-6 (توازن بین مشخصه‌ها – هیچ عملکردی حدف نشده است)

دستورات اضافی مانند edit, save a copy و موارد دیگر با کلیک بر روی سه نقطه (…) در منوی اکشن نمایش داده می‌شود. همچنین به گزینه usage metrics از پنل content list می‌توانید دسترسی داشته باشید.

در تصویر پایین خلاصه‌ای از تغییرات را مشاهده می‌کنید.

ظاهر جدید Power BI

۷- consistent experience (تجربه مداوم)

داشبورد ها نیز ظاهر تازه‌ای پیدا کرده‌اند. به این صورت که ما عناصر UX مشترک را ضمن حفظ تفاوت های عملکردی در داشبورد، گزارش و برنامه ها سازگار ساخته ایم.

در زیر نمونه داشبورد با نمای جدید را مشاهده کنید.

معرفی ظاهر جدید Power BI Service

این تغییرات ظاهری بسیار متفاوت و جدید هستند. بنابراین ممکن است تطبیق یافتن با این تغییرات برای برخی از کاربران دشوار باشد. دکمه New Look  به همین منظور طراحی شده است تا کاربران Power BI Service  بتوانند انتخاب کنند که از ظاهر جدید استفاده کنند یا خیر؟!

در تصویر زیر دکمه New Look و کارکرد آن را خواهید دید.

تنظیمات ظاهری Power BI Service

با توجه به بازخوردهای کاربران، ظاهر Power BI Service رفته رفته تغییر کرده و بهبود خواهد یافت.

منبع گزارش :‌وبسایت مایکروسافت 

 

اگر سوالی دارید، در زیر این مقاله از ما بپرسید.

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
آرمان فلاح
آرمان فلاح مدرس و متخصص پیاده سازی سیستم های هوش کسب و کار بیش از 5 سال تجربه پیاده سازی، بهینه سازی و بومی سازی سرویس Power BIدر سازمان ها (از زمانی که هنوز Power BI به صورت امروزی وجود نداشت!!) بیش از 9 سال تجربه عملیاتی با سرویس های مختلف SQL Server (Database engine, SSIS, SSAS, SSRS)
مقالات مرتبط
استفاده از Q&A در power bi
کامپوننت Q&A در Power BI
فرض کنید می‌خواهید با حداقل زحمت، از داده‌های خود گزارش تهیه کنید. مایکروسافت برای این منظور قابلیتی را برای پاور بی آی دسکتاپ و پاور بی آی سرویس ارائه کرده است، تحت عنوان Q&A. با استفاده از این کامپوننت به راحتی می‌توانید با زبان روزمره انگلیسی، اطلاعات مورد نیاز خود را استخراج کنید. برای اینکه [...]
چطور Power BI یاد بگیرم؟
 Power BI به عنوان بهترین پلتفرم برای پیاده‌سازی سیستم‌های هوش کسب و کار محسوب می‌شود. امروزه در اکثر سازمان‌های بزرگ و کوچک نیاز به پیاده‌سازی هوش کسب و کار، تحلیل اطلاعات و طراحی داشبوردهای مدیریتی احساس می‌شود. این کارها با استفاده از Power BI قابل انجام است. بنابراین کارشناسان حوزه‌های مختلف به دنبال یادگیری و [...]
نظرات
مهدی

سلام
آیا در آخرین آپدیت پاور بی آی سرویس قابلیت رایگان پابلیش در وب حذف شده است؟
تا اواسط ژانویه این قابلیت رایگان فعال بود ولی در حال حاضر پیغام نیاز به تایید دسترسی توسط ادمین میده.

    نمودار

    سلام وقت بخیر
    چنین مشکلی از سمت مایکرسافت اعلام نشده است.
    یک بار مجدد امبد کد را جنریت کنید و مجدادا امتحان کنید
    نباید مشکلی وجود داشته باشد.

ریحانه محجوب

ممنون
خیلی مفید بود.