گروه بندی ویژوال ها
شنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۳۹۹

در آپدیت های اخیر قابلیتی به پاور بی آی اضافه شده است که بواسطه آن می توانید ویژوال های منتخب خود را در یک گروه قرار دهید. حسن اصلی این کار این است که برخی از تنظیمات مورد نظر خود را می توان بر روی همه آن ها اعمال کرد.

برای شروع گزارشی ایجاد کرده یا یکی از ریپورت های گذشته خود را باز کنید. حالا باید چارت هایی که می خواهید را با نگه داشتن دکمه Ctrl انتخاب کنید. سپس مانند شکل زیر بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه Group را کلیک کنید تا برنامه، آن ها را در یک گروه قرار دهد.

تصویر 1

 

برای اینکه بتوانید گروه های ایجاد شده و در کل تماس ویژوال های خود را مشاهده کنید نیاز است تا به تب View رفته و گزینه Selection Pane را فعال کنید تا پنجره مورد نظر به نمایش در آید.

اینجا مانند تصویر زیر مشاهده می‏کنید که فرضا گروهی وجود دارد تحت عنوان Australia که از ۲ چارت تشکیل شده است. همچنین می توانید بوسیله Drag & Drop، ویژوال مورد نظر خود را از گروه خارج کنید.

 

تصویر2

 

همچنین اگر بخواهید یک گروه و زیر مجموعه های آن را از معرض دید خارج کنید، باید بر روی آیکون چشم کنار آن کلیک کرده تا به شکل زیر در آید.

 

تصویر3

 

حالا اگر بخواهید در فضای گزارش خود یکی از چارت های داخل Group را انتخاب کنید باید ۲ سری کلیک کنید. به این صورت که با کلیک اول گروه را انتخاب می کنید و با بعدی، چارت مورد نظر که ماوس خود را روی آن نگه داشته اید انتخاب می شود.

از مزایای قابلیت grouping visuals این است که به عنوان مثال اگر بخواهید برای همه Card های خود یک بکگراند ثابت و یکسان انتخاب کنید، می توانید مانند زیر از منوی Visualization، رنگ و تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید.

 

تصویر4

 

در پایان چنانچه سوالی در مورد قابلیت مورد نظر داشتید، می توانید از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع تخصصی هوش تجاری و تحلیل اطلاعات
مقالات مرتبط
Play Axis 
Play Axis 

این ویژوال مانند یک اسلایسر داینامیک عمل میکند و بدون نیاز به تعامل کاربر، سایر ویژوال ها را متحرک می­نماید. یک کاستوم ویژوال عالی برای نمایش گزارشات بدون اینکه نیاز داشته باشید هر بار فیلتر گزارش خود را تغییر دهید.  این ویژگی برای مشاهده روند و الگوی دیتا بسیار کاربردی است، چون تنها با کلیک […]

branding - power bi report server
تغییرات ظاهری در Power BI Report Server
پس از آماده کردن داشبوردها ممکن است بخواهید آن ها را در ریپورتینگ سرویس (Power BI Report Server) قرار داده تا افراد مدنظرتان بتوانند از طریق مرورگر به داشبوردها دسترسی داشته باشند. این محیط بصورت پیشفرض ظاهری شبیه به شکل زیر دارد: برخی اوقات نیاز است تا محیط ارائه داشبورد ها را برای شرکت یا [...]
نظرات