گروه بندی ویژوال ها در power bi
گروه بندی ویژوال ها
شنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۳۹۹

در آپدیت های اخیر قابلیتی به پاور بی آی اضافه شده است که بواسطه آن می توانید ویژوال های منتخب خود را در یک گروه قرار دهید. حسن اصلی این کار این است که برخی از تنظیمات مورد نظر خود را می توان بر روی همه آن ها اعمال کرد.

برای شروع گزارشی ایجاد کرده یا یکی از ریپورت های گذشته خود را باز کنید. حالا باید چارت هایی که می خواهید را با نگه داشتن دکمه Ctrl انتخاب کنید. سپس مانند شکل زیر بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه Group را کلیک کنید تا برنامه، آن ها را در یک گروه قرار دهد.

تصویر 1

 

برای اینکه بتوانید گروه های ایجاد شده و در کل تماس ویژوال های خود را مشاهده کنید نیاز است تا به تب View رفته و گزینه Selection Pane را فعال کنید تا پنجره مورد نظر به نمایش در آید.

اینجا مانند تصویر زیر مشاهده می‏کنید که فرضا گروهی وجود دارد تحت عنوان Australia که از ۲ چارت تشکیل شده است. همچنین می توانید بوسیله Drag & Drop، ویژوال مورد نظر خود را از گروه خارج کنید.

 

تصویر2

 

همچنین اگر بخواهید یک گروه و زیر مجموعه های آن را از معرض دید خارج کنید، باید بر روی آیکون چشم کنار آن کلیک کرده تا به شکل زیر در آید.

 

تصویر3

 

حالا اگر بخواهید در فضای گزارش خود یکی از چارت های داخل Group را انتخاب کنید باید ۲ سری کلیک کنید. به این صورت که با کلیک اول گروه را انتخاب می کنید و با بعدی، چارت مورد نظر که ماوس خود را روی آن نگه داشته اید انتخاب می شود.

از مزایای قابلیت grouping visuals این است که به عنوان مثال اگر بخواهید برای همه Card های خود یک بکگراند ثابت و یکسان انتخاب کنید، می توانید مانند زیر از منوی Visualization، رنگ و تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید.

 

تصویر4

 

در پایان چنانچه سوالی در مورد قابلیت مورد نظر داشتید، می توانید از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
داشبورد تحت وب داشبورد مدیریتی داشبورد مدیریتی تحت وب داشبورد چیست
چطور داشبوردها را در وبسایت منتشر کنیم؟
با قابلیت پابلیش Power BI تحت وب، میتوانید به راحتی داشبوردها را به صورت آنلاین در پست‌­های بلاگ، وب‌سایت­ها، ایمیل و شبکه­‌های اجتماعی قرار دهید. همینطور می­‌توانید نمودارهای منتشر شده را ویرایش و به روزرسانی کنید. هشدار: وقتی داشبورد را تحت وب منتشر میکنید، هرکسی می‌تواند آن را مشاهده کند. این ویژگی سطح دسترسی ندارد [...]
اضافه کردن کاستوم ویژوال دانلود ویژوال های power bi به power bi
چگونه Custom Visual را به پاور بی آی اضافه کنیم؟
Power BI قابلیت‌ها و امکانات بسیاری در مصورسازی داده ها دارد و به شما این امکان را می‌دهد که داشبوردهای کاربردی و چشم نوازی ایجاد کنید. گاهی برای بهترشدن داشبوردها، علاوه بر ویژوال‌های پیش فرض، می‌توان از کاستوم ویژوال ها استفاده کرد. این ویژوال‌­ها توسط مایکروسافت و یا شرکای آن ساخته شده و اعتبار آن [...]
نظرات