Dynamic tooltip
Dynamic Tooltip | Custom Visual
سه شنبه, ۲۰ خرداد , ۱۳۹۹

 

یکی از مواردی که می‌تواند منجر به دید عمیق‌تر و جزئی‌تر  نسبت به ویژوال‌های موجود در داشبورد شود، استفاده از Dynamic Tooltip است که توسط MAQ LLC ارائه شده است.

این ویژوال در واقع اطلاعات تکمیلی برای هر کدام از چارت‌های موجود را نمایش می‌دهد که ممکن است به صورت نمایش مژرها و یا نمایش متن باشد که در تصویر زیر فرمت کلی آن نشان داده شده است.

 

dynamic_tools

به صورت پیش‌فرض، تصویر قرار گرفته برای این ویژوال، علامت سوال است که مرتبط با موارد استفاده از آن است. ولی می‌توان هر عکس دلخواه دیگری را با قرار دادن URL آن جایگزین این تصویر کرد.

به عنوان مثال ویژوال زیر را در نظر بگیرید:

 

dynamic_tools

در این ویژوال میزان فروش و تعداد آن به صورت ماهیانه را نشان داده شده است. حال فرض کنید برای اطلاعات بیشتر قصد داریم مجموع تعداد فروش در طول یک یا چندین سال را نشان دهیم. برای این کار می‌توانیم از ویژوال Dynamic Tooltip استفاده کنیم:

 

dynamic_tools

همان‌گونه که مشاهده می‌کنید، با قرار دادن نشانگر موس بر روی ویژوال Dynamic Tooltip، می‌توانید تعداد کل فروش را ببینید. برای این کار امکان استفاده از ویژوال Card نیز وجود داشت ولی Dynamic Tooltip فضای کمتری را اشغال می‌کند و می‌توانیم آن را در گوشه‌ی ویژوال‌های مختلف قرار دهیم.

همچنین در حالی که بیشتر Tooltip های موجود، تنها داده‌های استاتیک را نمایش می‌دهند، ویژوال Dynamic Tooltip قابلیت نمایش متون استاتیک و داده‌های داینامیک را داراست و در صورتی که داده‌ای از Data Source تغییر کند، Dynamic Tooltip به صورت اوتوماتیک آپدیت می‌شود.

شما می‌توانید سایر تنظیمات مربوط به این ویژوال را بنا بر دلخواه خود تغییر دهید.

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید، در قسمت دیدگاه‌ها مطرح کنید.

 

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
Power BI Filters
انواع فیلتر در Power BI
در Power BI همه فیلترها به یک شکل عمل نمیکنند همانطور که شیوه ایجاد فیلترها نیز متفاوت است. در این مقاله راه های مختلف ایجاد فیلترها در Power BI بررسی خواهد شد. ۱-فیلترهای دستی: شما میتوانید با drag & drop کردن، این فیلترها را در filter pane قرار دهید و به کاربری که از گزارش [...]
نمایش داشبوردهای power bi تحت وب - power bi report server
نمایش داشبورد های Power BI در بستر وب

Power BI یکی از محبوب ترین ابزار ها در حوزه هوش کسب و کار و تحلیل اطلاعات است که هر روزه در دنیا مخاطبان بیشتری را جذب می کند. در عین حال تا به امروز، این ایراد به آن وارد بوده است که برای استفاده از این ابزار به عنوان یک راهکار جامع باید از […]

نظرات
فرزین باقرزاده

خیلی هم عالی👌🏻👍🏻