کاستوم ویژوال گانت چارت
Gantt Chart – Custom Visual
شنبه, ۱۴ دی , ۱۳۹۸

گانت چارت یکی از پر استفاده‌­ترین ابزارهای برنامه‌­ریزی پروژه است. همچنین با مصور کردن برنامه پروژه کمک می‌کند که پیشرفت آن را مانیتور کنید.

گانت چارت، فعالیت­‌ها (Tasks/Events) را به همراه Timeline نمایش می‌دهد. در سمت چپ چارت Data Grid که لیست تمامی کارهای پروژه یا WBS را نمایش می‌دهد و در سمت راست به صورت تصویری آنها را نمایش می‌دهد که طول هر تسک نشان­دهنده مدت زمان آن است. موقعیت هر تسک نمایش دهنده زمانبندی آن می‌­باشد. به عنوان مثال اگر تسکی بعد از دیگری بیاید به این معنی است که ابتدا باید تسک اول تمام شده سپس تسک دوم شروع شود.

گانت چارت در power bi

در ادامه به بررسی برخی از ویژگی­‌های اصلی گانت چارت xViz که به عنوان یک کاستوم ویژوال در پاور بی آی استفاده می‌شود، می‌­پردازیم:

۱-انواع نمودارهای گانت

این چارت ۲ نوع گانت چارت ارائه می­دهد: گانت معمولی و گانت منابع

گانت معمولی: این گانت مفهوم واقعی گانت چارت را ارائه می‌­دهد. در این گانت می­توان عملکرد پروژه را توسط زمان برنامه‌­ای و زمان واقعی تسک­‌ها مانیتور کرد.

انواع نمودارهای گانت چارت - گانت معمولی

گانت منابع: این گانت برنامه‌­ریزی و تخصیص منابع را نمایش می­‌دهد.

انواع نمودارهای گانت چارت - گانت منابع

۲-Milestone

مایلستون معمولا توسط علامت الماس در گانت چارت نمایش داده می‌­شود و مدت زمان ندارند. مایلستون انتهای بخشی از کار یا فاز را مشخص می­‌کند. xViz علاوه بر سفارشی سازی رنگ و شکل مایلستون این امکان را می‌­دهد که آن را در چه در تسک child چه در تسک parent قرار دهید.

۳-Conditional Formatting

مثل سایر چارت­‌های xViz این چارت نیز به شما امکان conditional formatting بر اساس تنظیم قوانین را می­‌دهد. همچنین می­توانید بر اساس فیلدهایی که در چارت نمایش نمی­‌دهد، قوانین متفاوت وضع کنید. می­توان برای فیلدهایی که قسمتی از tooltip ،measure و Column fields هستند، قواعد تنظیم کرد.

Conditional Formatting در گانت چارت

۴-Status Flag

علاوه بر conditional formatting، می­توانید به وسیله Status Flag تسک را هایلایت کنید.

Status Flag در کاستوم ویژوال گانت چارت

۵-Zoom

در این چارت می­توانید سطح zoom چارت را مشخص نمایید.

تغییر زوم در چارت

و از این قسمت نمودار را zoom in و zoom out کنید.

تنظیمات زوم

۶-Data Grid Customization

با این ویژگی می­توانید نحوه نمایش تسک­‌ها و منابعی که به صورت سلسله مراتبی تعریف شده‌­اند را به دلخواه خود تنظیم کنید.

Data Grid Customization

۷-Timeline Customization

در این ویژوال قابلیت­های تنظیم Header در Timeline توسعه داده شده است.

Timeline Customization

۸-مشخص شدن روز جاری

در این ویژگی با مشخص نمودن روز جاری به وسیله یک خط به شما این توانایی را می‌­دهد که ببینید در کجای پروژه قرار دارید.

مشخص شدن روز جاری در گانت چارت

منبع :xviz.com

اگر در مورد این کاستوم ویژوال سوالی دارید، در بخش دیدگاه‌ها بپرسید.

دانلود رایگان کتاب

رویدادها

در مورد دوره های برگزار شده نمودار در حوزه هوش کسب وکار با power bi در این صفحه مطالعه کنید.

استخدام BI Developer

استخدام BI Developer نام و نام خانوادگی*لینک پروفایل لینکدین ایمیل* آپلود فایل رزومه*انواع فایل های مجاز : docx, pdf.لطفا فایل با فرمت .pdf و یا .docx ارسال کنید.Commentsاین فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

استخدام کارشناس هوش تجاری

استخدام کارشناس BI نام و نام خانوادگی*سابقه فعالیت در کدام یک از حوزه های زیر را دارید؟* صنعت پخش بانک بیمه سلامت مالی فروش منابع انسانی مدیریت انیار هیچ کدام سابقه کار باکدام یک از ابزارهای زیر را دارید؟* Microsoft Power BI SQL Server (Database Engine) R Python Tableau, Qlik View SSAS SSIS SSRS Microsoft [...]

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
Radar Chart – Custom Visual
نمودار رادار چند موضوع را در محورهای یکسان بررسی کرده و به تصویر می­کشد. این نمودار همچنین به نمودار (Web Chart)، نمودار عنکبوتی (Spider Chart) و نمودار ستاره­ای (Star Chart) نیز شناخته می­شود. این نمودار برای نمایش عملکرد متریک­های مختلف استفاده می­شود. نمودار رادار برای نمایش  چند متغیر به شکل یک نمودار دو بعدی بر [...]
مراحل پیاده سازی هوش تجاری
مراحل پیاده سازی هوش تجاری

امروز می خواهیم در رابطه با پیاده سازی هوش کسب و کار در سازمان صحبت کنیم. منتهی قبل از هر چیز نیاز است تا با این مفهوم بیش از پیش آشنا شوید. برای این منظور می توانید به مطلب هوش تجاری چیست مراجعه کرده و سپس ادامه این یادداشت را مطالعه کنید. مواردی که در […]

نظرات