هدف از استفاده از هوش تجاری BI در کسب و کار
هدف استفاده از هوش تجاری در کسب و کارها چیست؟
چهارشنبه, ۱۶ مهر , ۱۳۹۹

 هدف استفاده از هوش تجاری ، کمک به سازمان‌های اجرایی، مدیران و سایر کارکنان در راستای تصمیم‌‌گیری بهتر و آگاهانه‌تر است. شرکت‌ها با بهره‌گیری از هوش تجاری می‌توانند هزینه‌های خود را کاهش دهند، فرصت‌های جدید مربوط به کسب و کار خود را شناسایی کنند و همچنین نقاط ضعف خود را بیابند و مورد بررسی قرار دهند. 

۱-هوش تجاری چیست؟ 

هوش تجاری در واقع مجموعه‌ای از ابزارها، تکنولوژی‌ها و راهکارهایی است که برای جمع‌آوری، یکپارچه‌سازی و تحلیل داده‌های خام یک شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرند و منجر به دستیابی به اطلاعات سودمندی در مورد کسب و کارها می‌شوند. 

۲-مزایای استفاده از هوش تجاری چیست؟ 

از مزایای استفاده از هوش تجاری برای کسب و کارهای مختلف می‌توان به موارد زیر اشاره نمود: 

  • افزایش سرعت و دقت در تصمیم‌گیری 
  • بهینه‌سازی فرآیندهای داخلی سازمان 
  • افزایش بازدهی عملیاتی 
  • افزایش درآمد 
  • برتری نسبت به رقبا 
  • اشراف به مشکلات موجود و اقدام به حل کردن آن‌ها 

۳-چگونه سیستم هوش تجاری باعث بهینه‌سازی کسب و کار شما می‌شود؟ 

سیستم هوش‌تجاری، سوابق و اطلاعات گذشته و کنونی سازمان شما را در اختیارتان قرار می‌دهد. علاوه بر آن، می توان گفت هدف استفاده از هوش تجاری این است که به چشم‌اندازی از آینده نسبت به کسب و کار خود نیز دست یابید. 

هوش تجاری را می‌توان برای موارد مختلفی از قبیل فروش، تولید، مالی و بسیاری از موارد دیگر به کار گرفت. سیستم هوش تجاری فقط به شما نمی‌گوید که مثلاً مقدار فروش شما در سال گذشته و یا دیروز چقدر بوده است، بلکه شما را آگاه می‌کند که چه فاکتورهایی باعث شده‌اند که مقدار فروش شما در یک تاریخ مشخص، با مقدار فروش شما در همان تاریخ مشخص در سال های قبل متفاوت شود. 

۴-چه کسانی باید برای استفاده از هوش تجاری در اولویت باشند؟  

به اشتراک‌گذاری سیستم هوش تجاری یکی از موارد ضروری برای دستیابی به موفقیت است؛ چرا که هر کسی که در فرآیندهای کاری سازمان حضور دارد می‌بایست به اطلاعات مربوطه دسترسی کامل داشته باشد تا بتواند تغییرات لازم در آن موارد را اعمال کند. 

در نتیجه، در درجه‌ی اول، پروژه‌های هوش تجاری می‌بایست با اشخاص عالی رتبه‌ی سازمان شروع شود. در درجات بعدی افرادی از قبیل گروه فروش می‌توانند برای این امر انتخاب گردند؛ چرا که کار آن‌ها افزایش فروش است و به تبع آن، از سیستمی مانند هوش تجاری که به افزایش فروش آن‌ها کمک می‌کند استقبال می‌کنند. 

با استفاده از سیستم هوش تجاری، کارکنان یک سازمان می‌توانند عملکرد فردی و تیمی خود را بهبود بخشند که در نهایت منجر به بهینه شدن عملکرد در میان تیم‌های فروش می‌شود. 

زمانی که مدیران اجرایی فروش، تفاوت فاحشی بین دو تیم مشاهده کنند، نسبت به رشد تیم عقب مانده اقدام کرده و آن را به تیم‌های برتر می‌رسانند. 

در نهایت می‌توان گفت وقتی اهدافی مانند کاهش هزینه‌ها، افزایش درآمد، کاهش ریسک، افزایش سرعت و دقت در امور اجرایی و تصمیم‌گیری و استفاده‌ی بهینه از داده‌های سازمان وجود دارد، هوش تجاری مناسب‌ترین گزینه به شمار می‌رود. 

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
هوش تجاری
تاثیر هوش تجاری بر افزایش فروش
در هر کسب و کاری متغیرهایی هست مانند محصولات، قیمت، مشتریان و ردیابی داده های فروش که می‌توانند در موفقیت یا شکست شرکت تاثیرگذار باشند. در بازار رقابتی که امروز شاهد آن هستیم، داده های فروش نقش کلیدی در موفقیت سازمان‌ها ایفا می‌کنند. تحلیل مواردی مانند: ردیابی خرید مشتریان پیدا کردن محصولاتی که روند فروش [...]
Power BI چیست؟
Power BI چیست؟

در این مقاله سعی شده است تا دیدی کلی از Power BI ارائه شود و امکانات و سرویس های مختلف آن بررسی گردد. شاید بهتر باشد قبل از هرچیز کاربرد های Power BI و اینکه در چه حوزه هایی استفاده می شود را بررسی کنیم. Power BI را می توان در تحلیل و مصورسازی اطلاعات، […]

نظرات