علم داده (Data Science) و کلان داده (Big Data) در حال متحول کردن جهان هستند. علم داده در همه حوزه‌ها از سازمان های بزرگ تا زندگی شخصی افراد، بهبودهایی را بوجود آورده است. اگرچه که دیتاساینس برای عده ای از افراد عبارت جدیدی است اما اگر کسی می‌خواهد در حیطه کاری خود به روز بماند باید درباره آن اطلاعات کسب کند.

این کتاب راهنمایی در حوزه های گسترده ای از کلان داده و علم داده است که اطلاعات کمی در حوزه های مختلف به خوانندگان آن می‌آموزند. اگر شما مدیر سازمانی هستید که می‌خواهید در مورد چگونگی پیاده سازی علم داده و کلان داده در سازمان خود اطلاعاتی بیاموزید، مطالعه این کتاب به شما توصیه می‌شود. اگر شما یک تحلیلگر فنی و یا یک توسعه دهنده هستید که به دنبال یک مرجع در حوزه یادگیری ماشین و برنامه نویسی در حوزه علم داده هستید، این کتاب برای شماست.

اما اگر به دنبال این هستید که به طور خاص و جامع موضوعات مختلف را برای پیاده‌سازی دیتاساینس و بیگ دیتا بیاموزید، قطعا این کتاب مناسب شما نیست و می‌بایست دنبال منبع دیگری باشید. چون تمرکز این کتاب بر روی توضیحات مختصری در همه حوزه ها است.

در این کتاب در مورد زبان برنامه نویسی R، پایتون، D3.js، SQL، اکسل و تعداد زیادی اپلیکیشن open source برای تمرین دیتاساینس، صحبت شده است.