نمودار

راهکار مدیریت حسابداری و هزینه‌ها
درخواست دموی رایگان

امروزه با تولید حجم انبوهی از داده‌ها توسط کسب و کارها، استخراج داده‌های حیاتی به منظور تصمیم گیری استراتژیک اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند. حسابداران از تجزیه و تحلیل داده‌ها به منظور کمک به کسب و کارها جهت کسب بینش‌های عملی و مفید بهره می‌گیرند. همچنین، تجزیه و تحلیل داده‌های حسابداری می‌تواند در مدیریت ریسک‌ها و ایجاد شفافیت بیشتر تاثیر قابل توجهی داشته باشد. تجزیه و تحلیل داده‌ها در حسابداری بخش حسابداری را متحول کرده و سبب افزایش مزیت رقابتی سازمان گردیده‌است. در فضای کسب و کار کنونی که تقریباً هر صنعتی توسط تحلیل داده‌ها، از جمله حسابداری و هزینه ها، هدایت می‌شود، تجزیه و تحلیل داده‌های حسابداری می‌تواند به اتخاذ تصمیمات موثر و برآورده کردن انتظارات مشتری کمک کند. 

چالش‌های مدیریت حسابداری و هزینه‌ها در حوزه‌ی مدیریت داده

  • داده‌های نادرست: ورود داده‌ها به صورت دستی، عامل اصلی ایجاد داده‌های نادرست است. این داده‌ها می‌توانند بر تصمیم گیری‌ها تاثیر مخربی داشته باشند. 
  • عدم پشتیبانی: برای تحلیل داده‌های حسابداری، پشتیبانی سازمانی امری ضروری محسوب می شود. در صورت هماهنگی و ارسال اطلاعات توسط کارکنان تیم‌های مختلف، امکان تحلیل و خلق بینش‌های عملی وجود خواهد داشت. 
  • نبود دانش و تخصص کافی: در بسیاری از موارد کارکنان دانش کافی جهت تحلیل داده‌ها را ندارند. 
حاشیه‌ی سود بالاتر
بهبود کیفیت حسابرسی
شناسایی مغایرت‌ها
افزایش شفافیت گزارش‌ها

راهکار مدیریت حسابداری و هزینه‌های نمودار

ایجاد حاشیه‌ی سود بالاتر

تحلیل داده‌های حسابداری و هزینه‌ها، می‌تواند برای شناسایی الگوهای خرید مشتریان استفاده شود. این الگوها علاوه بر آن که در توسعه‌ی مدل‌های تحلیلی برای کسب و کارها سودمند خواهند بود، به شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و افزایش حاشیه‌ی سود نیز کمک قابل توجهی خواهد کرد. 

رصد جریان نقدینگی

تحلیل داده‌ها می‌تواند به رصد جریان نقدینگی و شناسایی حوزه‌هایی که می‌توان در آنها زیان‌ها را کاهش یا سود را افزایش داد، کمک قابل توجهی نماید. به این ترتیب سازمان می‌تواند با اطمینان خاطر سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مورد نظر خود را انجام دهد.  

بهبود عملکرد کسب و کار

هر کسب و کاری به منظور سودآور ماندن باید به طور منظم عملکرد خود را مورد ارزیابی قرار دهد. تحلیل‌های هزینه و حسابداری به سازمان‌ها کمک می‌کنند تا از سلامت سازمان و حرکت به سوی اهداف اطمینان حاصل کنند. بهبود عملکرد امری ضروری برای حیات سازمان‌ها محسوب می‌گردد. 

شناسایی و مدیریت ریسک‌ها

ریسک‌ها می‌توانند از منابع متعددی خارج و داخل سازمان ناشی گردند. کارکنان تیم‌های حسابداری باید به خوبی برای مقابله با چنین خطرات و ریسک‌هایی آماده باشند. بهره گیری از تحلیل داده‌های حسابداری و هزینه‌ها می‌تواند در شناسایی خطرات سازمان‌ها را یاری نماید و با پیش بینی خطرات احتمالی در آینده نیز می‌توان تدابیر صحیح جهت مقابله با آنها اندیشید. 

اسکرول به بالا