نمودار

مدیریت پروژه
درک شفاف از وضعیت پروژه
درخواست دموی رایگان

راهکار مدیریت پروژه هوش تجاری نمودار به شما این امکان را می‌دهد تا با شناسایی و رصد شاخص‌های کلیدی عملکرد مدیریت پروژه دیدی جامع و کامل نسبت به پروژه بدست آورید. با بهره‌گیری از این راهکار قادر خواهید بود به جای اتلاف وقت و دست و پنجه نرم کردن با ابزارهایی مانند اکسل، داده‌های خود را در قالب داشبوردهای مدیریت پروژه مشاهده کنید و آن را با مدیران خود به اشتراک بگذارید.

تخصیص بهینه‌ی منابع
بهینه سازی روند برنامه ریزی ​
مدیریت کارآمد ریسک ​
افزایش کارایی

با توجه به نرخ بالای شکست در پروژه ها، مدیران پروژه به استفاده هر چه بیشتر از داده‌ها روی آورده‌اند. با استفاده صحیح از داده‌ها، پیش بینی‌های شهودی و بر مبنای حدس و گمان، جای خود را به تصمیم‌های داده محور داده‌اند. با استفاده از راهکار هوش تجاری مدیریت پروژه، مدیران قادر خواهند بود در برنامه ریزی، تخصیص منابع، مدیریت ریسک‌ها وکاهش هزینه‌ها به گونه‌ای موثر عمل نمایند. خروجی گزارش‌های لحظه‌ای از وضعیت پروژه و رصد آنی فرایندها که از طریق داشبوردهای تعاملی محقق می‌گردد، تصمیمات موثر و کارآمد در راستای موفقیت پروژه‌ها خواهد بود.   

چالش‌های مدیریت پروژه در حوزه‌ی مدیریت و تحلیل داده

  • حجم داده‌های تاریکی که تولید می‌شود در پروژه‌ها بسیار بالاست و ۸۰ درصد این داده‌ها استفاده نمی‌شوند.
  • وجود داده‌های پراکنده در میان ذینفعان و اعضای تیم‌ها در ارتباط درون تیم شکاف ایجاد کرده و سبب ناکارآمدی می‌گردد.
  • داده‌های به اشتراک گذاشته شده میان ذینفعان داخلی و خارجی مغایرت‌های فراوانی دارد.
  • عدم یکپارچگی داده‌ها داشتن نمایی کلی از ساختار پروژه را غیر ممکن خواهد ساخت.
افزایش کارایی

راهکار هوش تجاری مدیریت پروژه‌ی نمودار به مدیران پروژه‌ها کمک می‌کند تا با رصد کار در جریان، موانع و مشکلات را شناسایی کرده و از این طریق تغییرات مورد نیاز لازم را در راستای بهبود شرایط اعمال نمایند. با شناسایی این ناکارآمدی‌ها تیم‌ها می‌توانند بر روی فعالیت‌هایی تمرکز کنند که ارزش بالاتری برای پروژه به ارمغان خواهد آورد و به این ترتیب از تاخیرات احتمالی نیز پیشگیری خواهد شد.

راهکار سازه ای هوش تجاری راهکار مدیریت پروژه هوش تجاری هوش تجاری در مدیریت پروژه هوش تجاری در صنعت ساختمان
تخصیص بهینه‌ی منابع

مدیریت منابع، حوزه‌ای دشوار برای مدیران پروژه محسوب می شود، زیرا منابع همواره در حال تغییر یا کمیاب هستند. تحلیل داده‌های پروژه با استفاده از راهکار هوش تجاری نمودار و بهره‌گیری از داشبوردهای مدیریت پروژه، کلید تصمیم گیری موثر و صحیح در خصوص منابع در دسترس و تخصیص آنهاست. چرا که مدیریت پروژه‌ها تا حد بسیار زیادی به توانایی تخصیص منابع و برنامه ریزی صحیح آن بستگی دارد.

دسترسی به داده‌های فعلی و گذشته‌ی پروژه، مدیران را قادر می‌سازد تا در تخصیص منابع برای پروژه‌های فعلی و آینده، تصمیم‌های دقیق و مناسب بگیرند. به علاوه با جمع آوری و یکپارچه سازی داده‌ها در یک منبع واحد مدیران قادر به شناسایی منابع پرمصرف و کم‌مصرف خواهند شد و این امر به آنها امکان برنامه ریزی بهینه را خواهد داد.  

مدیریت کارآمد ریسک

خطرات می‌توانند به اشکال مختلف و از منابع داخلی یا خارجی پروژه را تهدید کنند. این خطرات می‌توانند تاثیرات عمیق یا جزئی بر کل پروژه یا مجموعه‌ی پروژه‌ها داشته باشند. مدیریت صحیح ریسک‌ها یکی از حیاتی‌ترین حوزه‌هایی است که هوش تجاری می تواند نقشی تاثیرگذار در آن ایفا کند. بینش‌های حاصل از تحلیل داده‌های پروژه‌، اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار مدیران پروژه قرار می‌دهد و آنها را قادر می‌سازد تا ریسک‌ها را شناسایی و در صورت نیاز در استراتژی‌های خود صرف نظر نمایند.

یکپارچه سازی اطلاعات و داشتن دیدی جامع نسبت به پروژه

از آن جایی که عموما کسب و کارها از نرم افزارها و اسناد و منابع مختلفی برای نگهداری داده‌های خود استفاده می‌کنند، داشتن دیدی جامع از وضعیت کلی پروژه، دشوار خواهد بود. راهکار مدیریت پروژه هوش تجاری با جمع آوری و یکپارچه سازی داده‌های پروژه از تمامی بخش‌ها به صورت کاملا مکانیزه‌، امکان تصمیم گیری و ارزیابی سریع بر مبنای داده‌ها را فراهم خواهد ساخت. 

با ما بیشتر آشنا شوید:

چرا نمودار ؟

ده دلیل برای انتخاب هوش تجاری نمودار

پلتفرم مدیریت داده رادار

پلتفرم مدیریت داده رادار ، مدیریت داشبوردهای Power BI ، به سرعت و به سادگی

پایگاه دانش

جدیدترین مقالات در حوزه های هوش تجاری ، علم داده و هوش مصنوعی
اسکرول به بالا