معمولا در سازمان‌ها داده‌ها در سیستم‌های مختلف پراکنده‌اند. برای مثال داده‌های شما در سیستم‌های مختلف فروش، مالی، مدیریت انبار، حسابداری، CRM و … ذخیره می‌شوند که استخراج گزارش و رسیدن به بینش از آن‌ها دشوار است. یکپارچه‌ سازی داده‌های موجود در این سیستم‌ها معمولا کار آسانی نیست و برای سازمان‌ها زمان‌بر و هزینه‌بر می‌باشد. بیایید نگاهی به یک مورد گزارش‌گیری معمول بیاندازیم. بدون یکپارچه‌ سازی داده‌ها در یک انبار داده، یک گزارش معمولاً شامل ورود به چندین حساب کاربری در چندین وب سایت، دسترسی به داده‌های نرم افزارهای عملیاتی، کپی کردن داده‌ها، مطابقت دادن داده‌های سیستم‌های مختلف و پاکسازی داده‌ها به صورت دستی است، تا در نهایت گزارشی برای تحلیل آماده شود.

 

کارمندان در هر واحد از سازمان و گاهی اوقات در مکان‌های فیزیکی متفاوت برای دسترسی به داده‌های پروژه‌های مشترک و یا منفرد به داده‌های شرکت نیاز دارند. علاوه بر این، کارمندان در هر واحد، داده‌هایی را تولید می‌کنند که بقیه افراد سازمان به آن نیاز دارند. برای بهبود همکاری و یکپارچگی در سازمان، نیاز به استخراج، تجمیع و یکپارچه‌ سازی داده‌ها در هر کسب وکاری وجود دارد.

 

علاوه بر این، بدون راه حل یکپارچه‌ سازی داده‌ها که داده‌ها را در یک انبار داده گردآوری می‌کند، گزارش‌گیری باید به صورت دوره‌ای انجام شود تا هرگونه تغییر به وجود آمده در داده‌ها و منابع داده‌ای در نظر گرفته شود. با وجود به روزرسانی‌های خودکار در انبار داده، گزارش‌ها به راحتی و در هر زمان که لازم باشد به صورت خودکار به روز رسانی می شوند.

 

راهکار یکپارچه‌ سازی داده‌ها از شرکت هوشمند تجارت نمودار، یک راهکار مقیاس‌پذیر است که سفر سازمان شما به سوی راه‌اندازی هوش تجاری و تحلیل داده را سریع و آسان می کند.‌  با راه‌اندازی انبار داده، حجم زیادی از داده‌ها را از منابع اطلاعاتی استخراج کنید، آنها را به هر فرمتی تبدیل کرده و در انبار داده‌های سازمانی بارگذاری کنید تا به سادگی بینش جامعی از کسب و کارتان داشته باشید.

انبار داده چیست؟ data warehousing
به اشتراک بگذارید: