هدف از استفاده از هوش تجاری BI در کسب و کار
هدف استفاده از هوش تجاری در کسب و کارها چیست؟
چهارشنبه, ۱۶ مهر , ۱۳۹۹

هدف از به کارگیری هوش تجاری، کمک به سازمان‌های اجرایی، مدیران و سایر کارکنان در راستای تصمیم‌‌گیری بهتر و آگاهانه‌تر است. شرکت‌ها با بهره‌گیری از هوش تجاری می‌توانند هزینه‌های خود را کاهش دهند، فرصت‌های جدید مربوط به کسب و کار خود را شناسایی کنند و همچنین نقاط ضعف خود را بیابند و مورد بررسی قرار دهند. 

۱-هوش تجاری چیست؟ 

هوش تجاری در واقع مجموعه‌ای از ابزارها، تکنولوژی‌ها و راهکارهایی است که برای جمع‌آوری، یکپارچه‌سازی و تحلیل داده‌های خام یک شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرند و منجر به دستیابی به اطلاعات سودمندی در مورد کسب و کارها می‌شوند. 

۲-مزایای استفاده از هوش تجاری چیست؟ 

از مزایای استفاده از هوش تجاری برای کسب و کارهای مختلف می‌توان به موارد زیر اشاره نمود: 

  • افزایش سرعت و دقت در تصمیم‌گیری 
  • بهینه‌سازی فرآیندهای داخلی سازمان 
  • افزایش بازدهی عملیاتی 
  • افزایش درآمد 
  • برتری نسبت به رقبا 
  • اشراف به مشکلات موجود و اقدام به حل کردن آن‌ها 

۳-چگونه سیستم هوش تجاری باعث بهینه‌سازی کسب و کار شما می‌شود؟ 

سیستم هوش‌تجاری، سوابق و اطلاعات گذشته و کنونی سازمان شما را در اختیارتان قرار می‌دهد. علاوه بر آن، هوش تجاری به شما این امکان را می‌دهد که به چشم‌اندازی از آینده نسبت به کسب و کار خود نیز دست یابید. 

هوش تجاری را می‌توان برای موارد مختلفی از قبیل فروش، تولید، مالی و بسیاری از موارد دیگر به کار گرفت. سیستم هوش تجاری فقط به شما نمی‌گوید که مثلاً مقدار فروش شما در سال گذشته و یا دیروز چقدر بوده است، بلکه شما را آگاه می‌کند که چه فاکتورهایی باعث شده‌اند که مقدار فروش شما در یک تاریخ مشخص، با مقدار فروش شما در همان تاریخ مشخص در سال های قبل متفاوت شود. 

۴-چه کسانی باید برای استفاده از هوش تجاری در اولویت باشند؟  

به اشتراک‌گذاری سیستم هوش تجاری یکی از موارد ضروری برای دستیابی به موفقیت است؛ چرا که هر کسی که در فرآیندهای کاری سازمان حضور دارد می‌بایست به اطلاعات مربوطه دسترسی کامل داشته باشد تا بتواند تغییرات لازم در آن موارد را اعمال کند. 

در نتیجه، در درجه‌ی اول، پروژه‌های هوش تجاری می‌بایست با اشخاص عالی رتبه‌ی سازمان شروع شود. در درجات بعدی افرادی از قبیل گروه فروش می‌توانند برای این امر انتخاب گردند؛ چرا که کار آن‌ها افزایش فروش است و به تبع آن، از سیستمی مانند هوش تجاری که به افزایش فروش آن‌ها کمک می‌کند استقبال می‌کنند. 

با استفاده از سیستم هوش تجاری، کارکنان یک سازمان می‌توانند عملکرد فردی و تیمی خود را بهبود بخشند که در نهایت منجر به بهینه شدن عملکرد در میان تیم‌های فروش می‌شود. 

زمانی که مدیران اجرایی فروش، تفاوت فاحشی بین دو تیم مشاهده کنند، نسبت به رشد تیم عقب مانده اقدام کرده و آن را به تیم‌های برتر می‌رسانند. 

در نهایت می‌توان گفت وقتی اهدافی مانند کاهش هزینه‌ها، افزایش درآمد، کاهش ریسک، افزایش سرعت و دقت در امور اجرایی و تصمیم‌گیری و استفاده‌ی بهینه از داده‌های سازمان وجود دارد، هوش تجاری مناسب‌ترین گزینه به شمار می‌رود. 

نام نویسنده:
به اشتراک بگذارید:
نمودار
مرجع رسمی هوش تجاری و علم داده | نمودار اولین مرجع تخصصی Power BI
مقالات مرتبط
Pie-chart-tree
Pie Chart Tree | Custom Visual

این ویژوال دیتا را به صورت درخت نمایش میدهد و در هر گره یک pie chart برای نمایش مقادیر دارد. این ویژوال ۴ فیلد دارد: دسته بندی مقادیر هدف پیشرفت (از ۰ تا ۱)   حالت های مصورسازی درخت ساده   درخت به همراه مقادیر     درخت به همراه مقادیر و اهداف     […]

نقشه راه تبدیل شدن به متخصص هوش تجاری
نقشه راه تبدیل شدن به متخصص هوش تجاری
در این مقاله قصد داریم نقشه‌ی راه و مهارت‌های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک متخصص هوش تجاری را بررسی کنیم. ۱-مهارت‌های تخصصی: از مهارت‌های اساسی برای تخصص هوش تجاری، مهارت‌های مرتبط با دیتابیس است. شما لازم است که با ساخت دیتابیس و موارد مربوط به آن به صورت تخصصی آشنایی داشته باشید. علاوه [...]
نظرات